Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulsz nyelvet?...

Hogyan tanulsz nyelvet? Nyelvsuliban? Magantanarnal?

Figyelt kérdés
Erveket gyujtok, hogy melyiket miert erdemes valasztani. Aki nyelvsuliba jart, mennyire elegedett? Jo volt a csoport? En nyelvsuliba jartam, de valahogy ugy ereztem alig haladunk, a csoporttagok meg nem voltak baratkozosak

2017. máj. 9. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Itthon, egyedül.

Amikor nagyon kellett a szóbeli készségfejlesztés, akkor egy ideig magántanárhoz jártam (egy hónapig naponta).


előny:

- már két nyelvet tanultam a közoktatásban, tudom, hogy milyen technikák vannak

- itthon a saját tempómban, rugalmasan és hatékonyan tudok tanulni

- nem kell senkihez időben alkalmazkodni, és az utazással sem megy el idő

- a könyvek árát leszámolva ingyen van

-magam választom meg, hogy melyik könyv(ek) szimpatikusak


hátrány:

- néha elakadok, akkor általában a neten keresek plusz gyakorlófeladatot

- néha kihagyok egy-két hetet, de ez igazából elhatározás kérdése

- értelemszerűen magammal nem beszélgetek:)

2017. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyedül, szeretek a saját tempómban haladni, és persze nagy előny, hogy ingyen van. Az is jól jön, ha összebarátkozol egy anyanyelvi beszélővel, aki tud segíteni. Nyelviskolába csak akkor jártam, amikor nyelvvizsgára készültem, hasznos volt (mivel mindannyian ugyanazon a szinten voltunk, millószor jobban tudtunk haladni, mint annak idején az iskolai nyelvórákon), de a nulláról így nem kezdenék nyelvet tanulni, mert döbbenetesen sokba kerül az összes szintet végigjárni.
2017. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!