Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin? Spanyol? Vagy német?

Latin? Spanyol? Vagy német?

Figyelt kérdés

Gimnazista leszek, angolul tanulok nyolc éve, és kell a második idegen nyelv.

Én spanyolt szeretnék, de a szüleim azt mondják hogy az állatorvosi egyetemen hasznosabb a latin és amikor mondtam hogy nem akarom akkor hogy tanuljak németet.

Könnyebb az egyik a másiknál? Ha spanyolt tanulok sokkal nehezebb lesz az orvosi? Ill. Sokkal nagyobb előnnyel indulok a spanyollal?


2017. máj. 13. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hagyd a latint, nekünk is erőltették gimiben, semmire nem volt jó. Rendszertani elnevezéseket egyszer tanultunk négy év alatt.
2017. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Latin hasznos több szakon is (pl.: jog) viszont nem érdemes második nyelvként tanulni szerintem. Akkor màr inkább a német, ha arról is lehet szó.
2017. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
34%
Én a spanyolt nagyon szerettem/szeretem így könnyű volt, a német meg azok alapján amiket hallok nem az. Második nyelvként biztos nem tanulnék latint, az orvosin úgyis valami tudást magadra szedsz latinból és emellett akkor lenne már angol + egy másik nyelvtudásod. És mivel a spanyol a latinból jött, így többet érnél vele orvosin mert bizonyos szavak hasonlítanak, míg a némethez szerintem nem sok köze van.
2017. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Állatorvosira járok. 1 félév latinunk volt, a nyelvtan részéből a birtokos esetet és a ragozásokat tanultuk, ezen kívűl csak orvosi kifejezéseket vettük át. Teljesen felesleges emiatt 4 évét tanulni, mert nem fogod tudi annyit használni, mint a németet/spanyolt. Egyébként e kettő közül én a németet ajánlanám
2017. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi
2017. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!