Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezzel a módszerrel mennyi idő...

Ezzel a módszerrel mennyi idő megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Egy középfokot szeretnék elérni. Vagy legalább megértsem amit mondanak, és gond nélkül tudjak valakivel beszélgetni.


8. osztályos vagyok, ha ez számít.

Suliban csak 1 évig tanultam, majd jövőre kezdem el megint.


Addig is:

Találtam egy nagyon szuper könyvet (Az angol nyelvtan bibliája) ezt olvasgatom. Tényleg nagyon jó kis könyv, az eddigi legjobb amit próbáltam.

Hetente körülbelül 2-3 (Amerikai) angol filmet nézek meg. Nem ilyen Harry Potterre meg hasonlókra gondolok. Egyenlőre maradok az egyszerűbb történeteknél. Főleg ilyen gimis filmeket, mint pl. az Expelled, The DUFF stb. Ezen kívül rengetek angol yt. videót nézek, meg a jóbarátokat angolul. A szavakat meg innen-onnan gyűjtögetem...

Egyenlőre itt tartok. Ezzel mennyi idő alatt lehet viszonylag jól megtanulni?

Ugye szeptembertől hozzájön még plusz heti három órában.


2017. máj. 17. 13:04
 1/2 anonim válasza:
9.-es vagyok és nehéz lesz ha nem tanultad eddig és ajánlom a magán tanárokat
2017. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem amit most csinálsz az inkább azoknak jó módszer, akik már elértek egy egész elfogadható szintet angolból. A sorozatokkal, filmekkel jól lehet bővíteni a szókincset, de azért (szerintem) kell hozzájuk egy alap (nyelvtanok ismerete, a kiejtés ismerete). Persze folytathatod ezt a tanulási módszert, legalább szokod az angol kiejtést, az angol beszédet. De majd egy vagy két év múlva, amikor már rendesen van egy alapod, akkor fogod tudni fejleszteni magadat a filmekkel.

2017. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!