Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a vélemények a BME angol...

Mik a vélemények a BME angol középfokú nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Most megyek júniusban vizsgázni, és érdekelne, hogy mi nehéz, mi a könnyebb, mire kell figyelnem, vagy csak szimpla tanácsok is jól jönnének így vizsga előttre.

2017. máj. 20. 18:03
 1/5 anonim válasza:

Szia

Én a most voltam az előző időszakban.

Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet könnyebb nyelvvizsga.

A Szóbeli olyan volt mint vártam. ketten ültek bent, az egyikkel beszéltem, a másik csak jegyzetelt. Én ott rontottam el, hogy nem gondolkoztam eleget, hanem folyamatosan mondtam a rizsát, és szerintem sok hibát vétettem. nyugodtan el kellett volna gondolkozni 1-1 feladat előtt, ettől eltekintve, alig szóltak közbe, hagyták had mondjam.

Az írásbelinél a levelet rontottam el, de nem tudom miért, pedig 1000X átnéztem, mert volt idő, több is mint elég. A magnó sem volt nehéz. Ez volt Debrecenben. Összességében meglett 63%-al. Nem a vizsga volt nehéz, a tudásom volt harmat gyenge.

Javaslom, hogy a BME nyelvvizsgás könyvben csinálj meg minden feladatot, és ha azok mennek akkor a vizsgán sem érhet meglepetés.

Remélem segít.

2017. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az írásbelire 2,5 óra van a levelekre és az olvasott szövegértésre, szótárt is használhatsz, szóval ez sztem nagyon könnyű, biztos menni fog. Van gyakorlókönyvük is 15 feladatsorral, ha azt megcsinálod jól a readinget begyakorlod. Nekem ez 96% lett... A levelet én is nagyon jónak éreztem, amikor csináltam, próbáltam szépen, nehéz nyelvtannal meg szókincsel fogalmazni, de nagyon lepontozták :( Arra figyelj, hogy csinálj bekezdéseket, ha lehet ne csak bevezetés, tárgyalás, befejezés, hanem ezen kívül is és akár hagyhatsz is ki egy sort közöttünk, mert nekem egyszer pl nem vették észre a bekezdésváltást


A magnó nekem nehéz volt, bár ebben nagyon szar vagyok, szval sztem ezért.


A szóbelinél 25 témakör meg van adva, azokat ki lehet dolgozni. Van egy személyes beszélgetés, bár itt azért nem rólad kérdezgetnek, pl nálam az étterembe járási szokásaimról. Utána képleírás, itt is ugye nem a képről, hanem inkább a témáról kell beszélni plusz egy szitu.


Én azért választottam, mert itt nem egy vizsgázóval, hanem a tanárral beszélsz, ezért nagy eséllyel segít, ha elakadsz, nem kérdez hülyeségeket annyira meg nem tudnak annyira összehasonlítani másokkal...


Remélem tudtam segíteni. 16L

2017. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik rész szokott előbb lenni?

Az írásbeli? (Lehet választani, melyik legyen előbb?)

2017. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz választani, ahogy beosztottak. Nekem a szóbelim az írásbeli után volt, de ismerek oylat akinek előtte.
2017. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Az írásbelim már megvolt, a magnóhallgatás elég szarul ment, az írásbeli sztem könnyű volt.

Holnap megyek szóbelizni, nagyon félek, remélem nem rontom el nagyon...

2017. jún. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!