Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám magánúton...

Hogyan tanulhatnám magánúton a németet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szlovákiai (felvidéki magyar) srác vagyok és harmadéves gimnazista (11edikes).


Jövőre fogok érettségizni és a németet is felvettem mint plusz tantárgyat.


Viszont... jelenleg még nem tartok olyan szinten, hogy ezt megtudnám csinálni, persze rendszeres gyakorlással és tanulással el lehet ezt is érni.

Sakot kell még tanulnom (vannak lemaradásaim) de ahogy észrevettem magamon, nem nagyon tudom hogy hogyan lenne érdemes nyelvet tanulni.


A suliba, ahová járok sajnos nem olyan erős a német oktatás, mint máshol, ezért szeretném magánúton tovább fejleszteni a német tudásomat.


Magán tanárok itt sajnos nincsenek és a jelenlegi német tanárom is elég elfoglalt, ezért ő nem nagyon fog tudni vállalni plusz órákat.

Egy próbát megér, bár kötve hiszem hogy elvállalna.


Szóval mindenképp magán úton kellene ezt csinálni, viszont nem tudom merre induljak.

Az alapokat már többször is átnéztem, azzal nincs problémám. Viszont mikor beszélnem kell, akkor alig tudok megnyikkanni, pedig tudom mit akarok mondani.

Ugyan ez van mikor forgalmazást kell írjak.


Ez a gyakorlás hiánya miatt van. Viszont így maga-magamtól kivel gyakorolhatnék?

Sajna nincsenek német ismerőseim akivel akár napi szinten gyakorolhatnám a nyelvet, az egész suliban csak én vagyok az egyetlen aki akar érettségizni németből.


Ti mit javasoltok?

Esetleg neten keressek valakit és ha igen, hol érdemes?


Kíváncsi vagyok a véleményeitekre. :)

A válaszokat elsőre is köszi. :)

És bocsi ha kicsit hosszúra sikerült. :)


19/F



2017. máj. 23. 14:37
 1/5 anonim válasza:
47%

Szia!

Van német-magyar szótárad? Ha nincs, akkor először is vegyél egyet. Válassz ki egy tetszőleges számot, hogy mennyi szót tanulsz meg mondjuk 2-3 naponta, de ezt, amikor megtanultad, néha ismételgess. Akkor, írj magadnak magyarul mondatokat, azután fordítsd is le őket németre. Amikor tudsz gyakorlás képpen beszélj németül, ha pl. vacsorát csinálsz, vagy keresel valamit, akkor is németül beszélj és közben magadban fordíts. Az interneten tanuld a nyelvtant, vagy kérd meg a nyelvtanárodat, hogy azt magyarázza el, vagy adjon meg egy jó weboldal címet. Van egy nagyon jó német tankönyv, ami felkészít a középszintű- és emeltszintű éretségire és a középfokú- és alapfokú nyelvvizsgára is. Az a neve, hogy 23 Tolle Themen für Teenanger. Ezt önállóan is tudod tanulni.

Ja, és ha szeretnéd, néha írhatsz nekem privibe, hogy, hogy megy, vagy ha segítség kell, akár németül is írhatsz és én is írhatok úgy. Ez kölcsönösen hasznos lenne, ahogy gondolod.


Bocsi, ha hosszú lett! :)

2017. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
47%
Ja, azt elfelejtettem, hogy szerintem a kiválasztott időtartamban kb. 20-25 szót tanulj meg pl.
2017. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen a tanácsokat!!! :)
2017. máj. 23. 18:25
 4/5 anonim válasza:
Szívesen
2017. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szívesen foglalkoznék veled,segítek ha gondolod írj egy privátot.
2017. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!