Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell otthon nyelvet tanulni?

Hogy kell otthon nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem. 10percnél semmi sem tud tovább lekötni. Nem vagyok hülye a nyelvekhez, a szavak gyorsan ragadnak, a nyelvtant felfogom,viszont a berögzüléshez és automatikussá váláshoz itthon is foglalkoznom kéne vele (velük).

Videókat, filmeket szoktam nézni, de az ugye még mindig a passzív tudást erősíti...


Ti hogy szoktatok tanulni, gyakorolni?

Normális válaszokat várok :)


2017. jún. 7. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az Öt év öt nyelv blog sokat segített ebben.

Bírtam a "wc-be a nyelvtannal" hozzáállását, és az ANKI is sokat segített nekem a haladásban.

Megtanultam a memóriatechnikákat is alkalmazni, és tényleg olyan anyagokból (könyvek, filmek stb.) tanulok, amik őszintén érdekelnek.


Nem mondom, hogy nem kell hozzá kitartás és önfegyelem, dehogynem, de azért lényegesen könnyebb, ha tudod, hogy mit-miért csinálsz :)


Én a harmadik nyelvemet tanulom így, és szerintem tök jó. Élvezem.

2017. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!