Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulasa angol filmet...

Angol tanulasa angol filmet nezve?

Figyelt kérdés

16Eves vagyok, alltalanosba es szakkozepbe is 2evet "tanultam" angolul de nem nagyon tudok meg mindig angolul.

Olvastam hogy ha jo par honapig angolul nezek filmeket, olvasgatok, akkor konnyen meglehet tanulni.

Igaz ez?

Vagy mit ajanlotok?

A mai nap eszmeltem ra hogy eleg gaznak tartom magam hogy nemtudok normalisan angolul, es ezen valtoztatni szeretnek. Esetleg ha tudnatok segiteni azt megkoszonnem.



2017. jún. 13. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Igaz. De napi rendszerességgel, először angol felirattal, azután felirat nélkül. Amelyik szóra kíváncsi vagy, azt keresd ki a szótárból.

Azon kívül még jó oldal az [link]

Ahogy így elnézem, neked a magyar nyelvtan se az erősséged, úgyhogy valószínűleg sose fogsz helyesen beszélni és írni, de nem is azon van a hangsúly, hanem a szókincsen, kommunikáción.

2017. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztalom,hogy kevés, többet kéne beszélnem és írnom.
2017. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó és kérdező! Ha nincs kivel beszélni,akkor beszéljetek hangosan magatokkal,viccen kívül,ez is segít. Keressetek olyan témákban cikkeket,weboldalakat angolul,amik érdekelnek titeket,és olvassátok fel hangosan magatoknak.:) Ez is lehetőség.
2017. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Most ez viccesen fog hangozni, de keress valami multiplayeres játékot, tudod kellemest a hasznossal.Nekem nagyon sokat segített úgy ragadt rám minden, hogy konkrétan észre sem vettem, hogy mennyit fejlődtem (és nem csak a szleng maradt meg)+ sok külföldi "netes" barátra szert tettem s van amelyikkel napi szinten beszélgetek egy keveset így nem merül semmi feledésbe sőt!


Aztán ott van a youtube millió videóval, csak fel kell ütni egy témát amit szeretsz majd random keresgélni és hallgatni őket(már a feliratot is rálehet kapcsolni).

Amit ajánlok még:

[link] youtubon sok előadásuk fent van, egyben érdekes is.

[link]

Most nyilván az érdeklődési körödnek megfelelően fogsz olvasni, csak példaként hoztam.


Szerintem ne az legyen az első célod, hogy minél több szót bemagolj vagy hogy rövid időn belül profi legyél nyelvtanból, hanem egyszerűen próbáld meg az örömöd lelni benne, hogy mennyire csodás pl. a kedvenc dalszövegedet érteni, új nyelv új kapuk.


Apró dolgok: ha van facebookod lájkold be a BBC-t, CNN-t így akaratlanul is a "képedbe fogja vágni" a legújabb híreket és ha van benne pár szó ne legyél rest lefordítani. Van egy nagyon jó kis magyar-angol szótár app telefonra is, már évek óta használom.


[link] na ez az ami még egy nagyon hasznos kis oldal, ha nem tudod egy szó kiejtését itt rákereshetsz és anyanyelvű egyénektől hallhatod + ha esetleg nincs talált a keresésedre azt várólistára is teheted.


Filmnézéses dologra csak annyit szeretnék mondani, hogy mikor nagyon kezdő voltam nekem nem vált be, mert inkább csak bosszantónak találtam, hogy mindig az angolra koncentráltam és nem magára a filmre amit szórakozásnak/szabadidőeltöltésnek szántam, persze ettől még lehet másnak ez segít.


A lényeg a megközelítés, ne érezd kényszernek az egészet.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Sok sikert és soha ne add fel.

2017. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso, es utolso elotti. Koszi szepen a tanacsokat, probalom az osszeset megfogadni:) egyebkent nem az a celom hogy most 1 honap alatt bemagoljak mindent. Lehet felolem 1 ev is, csak tanuljam meg normalisan. Az iskolaban amit tanitottak eddig az egy nagyon kicsi alap, legalabbis reszemrol. Egyebkent en most angolul nezem a Gotham-et, es nem az angolra koncentralok hanem magara a filmre, mivel magyarul csak hetente 1x van uj resz, amikor mar vagy 40reszel tobb van kint angolul, ezeket nezem most sorra :D
2017. jún. 16. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!