Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek melyik módszer vált be...

Nektek melyik módszer vált be angoltanuláshoz? Ti hogyan tanultátok meg a nyelvet?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem le, 4 év alatt nem sikerült megtanulni angolul, de meg szeretnék mindenképp. A szó magolásos módszer egyáltalán nem vált be, és én kétlem, hogy bárki ezzel a módszerrel tudta elsajátítani a nyelvet. Nekem is az a legnagyobb gondom mint a legtöbb embernek aki küszköd az angollal. Nem tudok angolul gondolkodni. Vagyis amikor olvasok bármit akkor magamban le kell fordítani, hogy tudjam a jelentést, márpedig ez nem angoltudás. Ez miatt ha videót nézek angolul akkor is hiába értem a szavaknak a jelentését mire magamban lefordítok 2-3 szót már 3 mondattal odébb van a beszélő. Az egyetlen módszer ami kicsit elkezdte fejleszteni a szókincsmet az a könnyített olvasmányok olvasása, most olyan szinten vagyok, hogy egy 700 szavas szókincsű szöveget el tudok olvasni, de nem érzem azt, hogy kezdenék angolul gondolkodni, ott is magamban lefordítom, ha pedig próbálom csak olvasni figyelmesen és nem fordítom magamban akkor nem értem a szöveget. Tudnátok segíteni? Ti hogyan tanultatok meg angolul? (Egyébként jártam én különtanárhoz is egy időben, ő se tudta ezt kiküszöbölni )
2017. jún. 25. 13:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Remélem, legalább egy nyelvvizsga szintjéig tudjam. Köszi a biztatást.:)


Egyébként meg keress másik angoltanárt, hátha egy másik talál megoldást a problémádra.:)

2017. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 hosszúhajú ***** válasza:
nekem az angol kifejezések tanulása segített. ez segít abban hogy jobban átlássam hogyan gondolkodnak. kifejezetten ilyen könyveket olvastam ( nem magoltam és nem beseggeltem hanem úgymond tanulmányoztam ) a tananyag mellett. egy idő után kezdtem ráérezni erre a furcsa gondolkodásmódra.
2022. febr. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!