Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgán...

Angol felsőfokú nyelvvizsgán britt akcentust várnak el?

Figyelt kérdés
A hallgatásos feladatokban britt akcentussal beszélnek?

2017. jún. 26. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én inkább az amerikai angolt beszélem és általában jobban is értem mint a britet, de a felsőfokú nyelvvizsgán nem volt ebből problémám. Leginkább köztesnek mondanám ami hallgatáson van, semmiképp se a végletek, szóval nem erős ír vagy texasi akcentussal lesz az egész. Azért arra lehet számítani, hogy pár mondat valami miatt nehezebben lesz érthető, például van háttérzaj, vagy akcentusos az illető, de ez az egésznek a kis százaléka, a nagy részét fogod érteni anélkül, hogy különösebb akcentus ismereted lenne.
2017. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Az én középfokú nyelvvizsgámon volt brit és amerikai akcentusos hallgatási feladat is, valamint az igaz-hamisnál a nőnek erős japán akcentusa volt, egy másiknál pedig határozottan afro-amerikai akcentussal beszélt a pasi. Gondom nem volt vele, 87%.
2017. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Én is inkább amerikai angolt beszéltem.

A hallgatásos feladatban nekem egy ausztrál nő adott "idegenvezetést", a másikban pedig brit és skót akcentusa volt a két beszélőfélnek. ECL vizsga volt és 75%-os lett.

2017. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. A britet.
2017. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem várnak el semmilyen akcentust. Az a lényeg, hogy megértsék amit mondasz, azt pedig el lehet érni akár skót tájszólással is.

Viszont beszéd közben a brit nyelvtant kell használni, aminek sokszor nem felelnek meg az amerikai filmekben hallottak.(például dupla tagadás)

2017. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!