Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett német? ( Lent )

Angol mellett német? ( Lent )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy jelenleg egyetemen tanulok, és még van kb 2 és fel évén arra, hogy angolból eljussak B2 szintre és nyelvvizsgát tegyek. Németből van B2-es nyelvvizsgam, de olyan szakon vagyok, ahol az angolt követelik meg. Angolul komolyabb szinten csak nyáron tudok tanulni, szorgalmi időszakban és vizsgaidőszakban is szét vagyok hajtva, ott csak lassan tudok haladni. Na de most nekem a némettel terveim vannak, a későbbiekben felsofok szinte szeretném elsajátítani, és félek, hogy mire elvégzem az egyetemet már addigra túl sokat fogok felejteni. Így arra gondoltam, hogy párhuzamosan tanulnam az angolt és közben ismetelnem a németet is. Szerintetek jó így, vagy inkább csak egy nyelvvel foglalkozzak komolyabban ?

2017. júl. 2. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehet a kettö egyszerre, söt sokkal jobban haladhatsz mindkettövel ilyen módon - a nyelvszakosok is egyszerre több nyelvet tanulnak párhuzamosan és semmi gond sincs vele.
2017. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mar mindkettobol alapbol eleg jo szinten vagy akkor, siman mehet egyszerre. En 5 nyelvet tanulok jelenleg egyszerre, angollal kezdtem, es amint meglett a B2-m elkezdtem a spanyolt, es miutan egyszerre elkezdtem az oroszt a latint es a nemetet eszrevettem hogy lassabban haladok a spanyollal. De 2 nyelvet siman lehet parhuzamosan tanulni, ha nincs olyan problemad hogy kevered a kettot 😀
2017. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!