Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett második nyelvkén...

Angol mellett második nyelvként melyik lenne könnyebb egy 14 évesnek? Német vagy francia?

Figyelt kérdés
2016. aug. 21. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a német. Mert az angol meg a német egy nyelvcsaládba (germán) tartozik. :-). Így az egyszerűbb szerintem :-).
2016. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondanám hogy a német, mert Magyarországon a legtöbb cég még német eredetű, így az egy fontos nyelv. Bár meg kell hogy mondjam az egyik legnehezebb is szerintem. Hangzásban is, meg minden másban.

Még a spanyol az, amit ajánlanék vagy a francia.

2016. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shiro_ válasza:
100%
Én 14 évesen kezdtem el a Francia, illetve Oroszt az Angol mellé. Szerintem a Francia könnyű, legalábbis nekem az volt. Szerintem könyebb mint a Német, de mindenkinek más az hogy mi nehéz, mi nem.
2016. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hallottam, hogy rengeteg francia szó azonos az angollal...ezért gondolom, hogy a francia lehet könnyebb lenne.

Na meg a németet könnyű összekeverni az angollal pl. Where-Wo What-Was stb.


Aztán itt a gyik-en olvastam olyat hogy a francia az elején nagyon nehéz ( azt az időszakot kell átvészelni ) utána már nem , de a német utána is az.

Azért tettem fel itt a kérdést, hogy még több véleményt olvassak..szóval írjatok!!

2016. aug. 21. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem német. A francia se lehet nehéz, de nagyon sok hasonlóság van az angol és a német között. Ezt úgy mondom, hogy angol mellé második nyelvnek a németet kezdtem el, 4 év alatt (minimális tanulással, inkább egy szerencsésen jó nyelvérzékkel) B2-es nyelvvizsgát tettem, angolból meg már csak a szókincsem tudom fejleszteni, de azt mindig. :)
2016. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vortrekker ***** válasza:
100%
Francia sokkal könnyebb. Angolul németül franciául tudok.
2016. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!