Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igénytelen, illetve ügyes...

Ignis Subdialis kérdése:

Igénytelen, illetve ügyes angolul?

Figyelt kérdés

Igénytelen: negatív jelentés, mert mindenhol csak a pozitívat találom (hogy nincsenek nagy elvárásai, igényei, kevéssel is beéri, tehát igénytelen). De engem az érdekel, hogy pl. elhanyagolja magát, piszkos, nem takarít, szakadt, büdös stb. azaz így igénytelen.

Ügyes: ha szeretnék megdicsérni valakit, mert valamit kreatívan megoldott, vagy ügyesen elhelyezett valamit, ilyenek. Tehát nem okos vagy tehetséges, hanem ügyes.



2017. júl. 10. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Ugyeshez adept vagy clever, az igenytelenre meg nem igazan tudom mi a legjobb szo. Talan neglected
2017. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

unkempt/unkept


resourceful

2017. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ügyesnél fontos, hogy csak arra az adott jól sikerült tevékenységre vonatkozzon a jelző/dicséret. Tehát nem egy általánosító jelzőre van szükségem, ami általánosságban utal az illető - esetleg más téren is jó - képességeire. Csak azért az egy megoldásért, feladatért szeretném megdicsérni.
2017. aug. 2. 12:57
 4/13 cathilina ***** válasza:
33%

Igénytelen: unkempt - ahogy az előző is írta - de hasonló jelentésű a slovenly, slobby is

Ügyes: a szintén már említett clever mellé odatenném még azt is, hogy neat - bár nem az emberre használjuk, hanem a megoldásra (That was neat! nem You were neat!)

2017. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha dícséretként érted akko:

Smart!

2017. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Ezért kell venni egy magyar-angol nagyszótárat, és egy jobb egynyelvűből (vagy világhálós megbízható definíciós forrásból) ki lehet következtetni az árnyalatot, és így nem kell a válaszadók félműveltségére támaszkodni.
2017. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

pro/knowledgeable


Wow, aren't you a clever dick!😄 Bocs, nem birtam kihagyni.

2017. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szó szerint vesszük, ügyesre én talán azt használnám, hogy skilled.

pl.: She's extremely skilled in mathematics.

De amilyen kontextusban te kéred, azt sokféleképpen lehet kifejezni

Nagyon ügyesen oldtad meg ezt a feladatod (mint dicséret):

-The way you completed this task was really smart/ neat/ clever.

Nem hiszem, legalább is nem hallottam még, hogy lenne egy általánosított szó arra, hogy igénytelen.

Igénytelen ruha: Untidy, ragged, shabby

Igénytelen higiénia: Ungroomed, unkempt

Igénytelen egy helyiség (amiben mondjuk él ez az ember): run-down, messy

2017. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha csak egy feladatra akarod megdicserni, siman, well done, you've done well, you're creative, you have excellent creative ideas/thinking, etc.
2017. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Well done.

A feat.

Clever.

How clever.

Neat.

Deft.

Nice done.

How smart.

Natty dotty.

Sleek.

Slick.

You're fast.

Slick.

Good one.

Cute.

The skill.

2017. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!