Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 75%-os emelt szintű angol...

75%-os emelt szintű angol érettségi után van rá esélyem, hogy sikerüljön a felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Korainak tartjátok? Az emelt szintű angol érettséginél hány százalékot kellene elérni, hogy biztosra elmondhassam magamról, hogy sikerülne a felsőfokú.
2017. júl. 13. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Az emelt szint ksözönőviszonyban sincs a felsőfokkal főelg nem egy 75%-kal. Fogod magad és kzépen megnézel pár felsőfokú vizsgasort, aztán el tudod magadtól is dönteni.
2017. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó'vanna... 75% úgy lett, hogy egy szót sem tanultam. A szókincsem nagyon gazdag. Mindig az angol nyelvű forrásokból szerzem az infókat. Legyen szó gazdaságról, történelemről, matekról vagy éppen pszichológiáról. A nyelvtanom viszont sajnos bizonytalan. A kérdésre válaszolj legközelebb, mert a lényeg számomra az emelt szint és a felsőfok közti reláció... Egyébként ahogy olvasom akinek már felsőfokúja van az sem nagyon írja meg 85% felett az emeltet, de mind1...
2017. júl. 13. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 90% lett és nincs felsőfokúm. :D
2017. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva pedig, szerintem készülj többet a nyelvtanra, a szókincset meg fejleszd, ahogy eddig is tetted, gyakorolod a nyelvvizsgás feladatokat.
2017. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendeben, köszönöm. Gyakorlatilag nem tanultam angolt 10 éve. 45%-os középszintről jutottam emelt 75%-ra tanulás nélkül csupán az internetet használva, könyveket olvasva és kockulva. Ha tudtam volna, hogy milyen feladatok lesznek (gyakoroltam volna) akkor lehetett volna jobb is. GZZZZ 90%? hát az kemény... grat... és ezek után nem sikerült a felsőfokú?
2017. júl. 13. 17:10
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én 2 hónap különbséggel írtam a kettőt. A felsőfokú TELC könnyebb volt, mint az emelt szintű érettségi. Nekem. Tudom, hogy szubjektív, de engem ez meglepett. Hogy másnak milyen érzés nem tudom. Az érettségi fárasztóbb is volt, és töményebb is. A nyelvvizsga szerintem laza volt. 73% lett az emelt szintűm és 86% a felsőfokúm.
2017. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Igazából még nem jutottam el odáig,hogy menjek(felsőfokú) , de tervben van. sok sikert neked kérdező!:)
2017. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm előző. Ez egy objektív vélemény... Te megírtad mindkettőt. Biztosan van különbség ember és ember között is. Gyengébben teljesítenék egy nyelvtan orientált teszten, mint egy szabadabb, általános szókincset igényelő teszten. Meglepően kevés volt a nyelvtan az emelten. Több van talán a felsőfokún? Mert akkor tuti kevés vagyok hozzá.
2017. júl. 13. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha a tudásod megvan a C1-hez, akkor simán megtudod írni az angol emeltet 90% fölé.

Én például 2016 őszén mentem IELTS-re, ahol meg is kaptam a C1-es bizonyítványt, az emelt érettségit pedig sikerült 97%-ra megírni.


Bár az is igaz, hogy van több olyan barátom is akiknek ugyanúgy megvolt a C1-e, de mégse sikerült annyira jól az emeltjük.


Szerintem válassz ki egy nyelvvizsgatípust, kezdj el gyakorolni, és meglátod, hogy hogy állsz.

2017. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az emelt angol nehezebben ment, mint az ECL felsőfokú.

Érettségi 71 százalék lett, ami elég gyászos eredmény, főleg ahhoz képest, hogy a nyelvvizsga meg 84.. Se az írásbeli, se a szóbeli nem ment nehezebben, mint az érettségi, sőt.


Én egyébként ugyanígy voltam a német nyelvvizsgával meg az érettségivel is, bár az mindkettő középszintű/fokú, de ott is a nyelvvizsga sokkal könnyebben ment (ÖSD), mint az érettségi, ahol például a hallgatásból egy büdös szót sem értettem, míg nyelvvizsgán közel mindent.

2017. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!