Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha nyáron kimegyek Londonba...

Ha nyáron kimegyek Londonba két hétig, mennyi angol ragad rám? Egyedül mennék, akkor kivel lehetne ott beszélgetni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Mennyi angol ragadna rád? Ez attól függ mennyire kened be magad ragasztóval.
2010. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ennek így nem sok értelme lenne. Én 2,5 hónapot voltam most kint, hallásom/beszédkészségem fejlődött, leginkább a szavak ragadtak meg, nyelvtan viszont nem sokat zavart. :D

Szóval 2 hétre, főleg ha nem ismersz ott angolt, az édes kevés idő... Ha itthon ráfordítasz időt, itthon is ugyanolyan szinten "ragad rád".

1-2 hónap, úgy már lenne értelme. Szerintem.

2010. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én három hétig voltam egyedül Svédországban. Ifjúsági szálláson laktam, a "lakótársak" is többnyire egyedül avagy ketten érkeztek. Volt társalgó, illetve közös konyha. Mindenki szívesen beszélgetett mindenkivel, reggelinél is többször leültek mellém csak úgy csevegni. Egy francia srácot még egyik este lecsóval is megetettem. :) Persze ahhoz, hogy így beszélgetni tudj, két oldalról kell hatalmas nyíltság, de egyáltalán nem lehetetlen! :) Aztán egy táborban vettem részt, ahol a csapat nemzetközi volt, mindenki máshonnan érkezett, így a közös nyelvünk az angol volt! Három hét alatt hatalmasat fejlődtem. A kis makogós angolom után eljutottam arra a szintre, hogy álmomból felébredve is megtudtam azonnal szólalni angolul. Tábor végén visszatértem az ifi szállásra még pár napra, az ismerkedés pedig még jobban ment, hisz tele lettem önbizalommal! :) A szavak, a kifejezések hihetetlenül rám ragadtak, de ami fontosabb az az, hogy rengeteg önbizalmat szereztem, amivel most már bárhol meg merek szólalni angolul. A nyelvtanom még mindig ratyi, de utána a levelekkel, fogalmazásokkal, téma kifejtésekkel sosem volt problémám.

Szerintem ez tehát attól függ mennyit tudod gyakorolni a nyelvet. Ha magyar ismerőshöz mész, avagy olyan helyre, ahol nem is találkozol külföldiekkel, akkor valószínű nem sokat érsz vele. Ha nap mint nap aktívan használod a nyelvet, beszélgetsz emberekkel, akkor nagyot ugorhatsz! Azt viszont ne felejtsd el, hogy lehetsz te itthon tökéletes angolos, ha nincs önbizalmad, nem mersz megszólalni, akkor semmit sem ér az egész! Egy ilyen út inkább az önbizalom kiépítéséről szól, mint hogy tökéletes angolos legyél! Nekem is van olyan barátnőm, aki mindig sokkal jobb volt nálam angolból, ha külföldiekkel találjuk szembe magunkat még is áthárítja rám a lehetőséget, hogy beszéljek én.

2010. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ragadni legfeljebb a kutyaszаr szokott a cipő talpára, a nyelv nem ragad az emberre. Van, aki éveket dolgozik nyelvterületen és alapfokú nyelvtudásra sem tesz szert.


Ha két hetet töltesz Londonban határozott céllal, amiben benne van angolokkal folytatott kommunikáció is (ilyen pl. egy tanulmányút vagy egy konferencia), akkor bizonyos mértékig fejlődhet a beszédértésed.

2010. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!