Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek hozzá az...

Hogyan kezdjek hozzá az angoltanuláshoz itthon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs ötletem. Számtalanszor kerestem már rá erre a neten, átnéztem ezen az oldalon is a hasonló kérdéseket, de nem érzem, hogy kaptam volna választ. Jelenleg egy erősebb alapfokú a nyeltudásom. Sok mindent megértek, de sok mindent nem. Már-már néha meglepődöm, hogy milyen jól megértek egy angol nyelvű videót. De ez a tudás még folyékony kommunikációhoz nem elegendő.

Hogy tanuljak hatékonyan? Az iskolás módszer nekem nem jött be, nyelvtan tanulás és szómagolás. Az lenne a cél, hogy jövő ilyenkorra egy társalgási szintet érjek el. Ne kelljen gondolkodni hanem maguktól jöjjenek a mondatok és ugyanez ha nekem beszélnek. Ne kelljen minent lefele fordítani fejben, mert ez nem hatékony. Ez hogy érhető el? Hogy érdemes nyelvet tanulni?

(Ha egy külföldön élő magyar látok beszélni és valamit szeretne lefordítani magyarra, akkor látszik, hogy elgondolkodik, hogy hogy is van ez magyarul. Tehát már eleve angolul gondolkodik. Míg aki itthon tanult nyelvet, az mindnet magyarról fordít át angolra fejben. Jelenleg még én is ilyen vagyok.)

Minden ajánlás szívesen fogadok.(könyvek, videók, hanganyagok) Csak végretaláljak egy jó módszert, én ne pazaroljak el több időt. Motivációm az van, nagyon szertném megérteni az angol filmeket, videókat, szeretnék beszélgetni külföldi emberekkel.



2017. júl. 19. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak olvasgatsz, tanulgatsz úgy sosem fogsz tudni beszélni. Csak ha folyamatosan használod a nyelvet. Vagy elmész magántanárhoz, akivel beszélgettek heti 1-2 órát, vagy bármit amit megtanulsz, hangosan szépen összefoglalod magadnak hangosan. Olvasol egy cikket, elmondod hangosan, hogy mi volt benne.
2017. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Nálam a sorozat/film és videó nézés vált be. Tavaly hármas voltam angolból, idén ötösre csináltam meg az előrehozott közép érettségit, max pontos szóbelivel.

Én rengeteg sorozatot néztem angolul, magyar felirattal. Napi 2-3 részt néztem meg plusz youtube videók angolul, abban a témában ami érdekel.

Egy idő után angol órákon csak úgy bevillant egy egy mondat, kifejezés és erre nagyon jól lehetett építeni a már meglévő szókincsemből. Hozzáteszem a nyelvtanom nagyon gyenge, de a vidóknak, sorozatoknak köszönhetően alig egy két nyelvtani hibával beszélek, folyamatosan.

Szerintem neked is megér egy próbát.

Az is sokat segít ha magadban beszélsz angolul. Mármint ha látsz egy cipőt a kirakatban és azt mondod magadban hogy húú de szép, akkor ezt angolul mondd. És mondjuk folytasd azzal, hogy hova tudnád felvenni, mi tetszik benne. Nekem ez is sokat segített.

Kereshetsz pl neten valakit, akivel angolul tudsz kommunikálni. De sok oktató videó is van (pl Lénárt Tünde) én nyelvvizsga előtt sokat néztem és segített.

Kitartással menni fog és talán még szórakoztatónak is találod :)

19/l

2017. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon szívesen fogadok még továbbbi válaszokat :)
2017. júl. 25. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
square one
2017. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!