Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvű könyvet...

Milyen angol nyelvű könyvet ajánlanátok elsőre?

Figyelt kérdés
Középfokon vagyok, a könnyített olvasmányok már nem okoznak kihívást, a legtöbb regény viszont túl nehéznek bizonyul és emiatt hamar abbahagyom. Ti mivel kezdtétek? Valami rövidebb lenne jó, hogy ne évekbe teljen, mire kiolvasom.
2017. júl. 21. 06:25
 1/6 vantel ***** válasza:
Szótár.
2017. júl. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan amilyet szeretsz. Hiába mondok egy könyvet, ha neked az nem tetszik. Esetleg érdemes olyannal kezdeni amit magyarul már olvastál, vagyis tudod már miről szól.
2017. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Én is ezt akartam javasolni, hogy olyat válassz, amit már magyarul elolvastál.

Egyébként ha a tanulás a cél, akkor nem baj, ha nagyon lassan haladsz. Az új szavakat lehet, hogy ötször is meg kell nézned a szótárban, de aztán szépen lassan megjegyzed.

Én pl. telefonon szeretek nehezebb angol szöveget olvasni, mert csak rányomok egy szóra a könyvolvasó programban és már meg is nyitja szótárban (egy nyelvű szótárt használok. Ha már közép szinten vagy, akkor mindenképp ezt javaslom.)

2017. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen az állapoton pedig csak továbbfejlődéssel lehet túljutni, mert a középfok jellegzetesen az a szint, amikor ismersz egy szavat a jelenségre, de a könyv szerzője juszt is másik, még ismeretlen szavat használ.

Én mondjuk azt csináltam, hogy az olvasás élménye is megmaradjon, hogy olvasás közben csak azt szótáraztam ki, ami a megértéshez feltétlenül kellett, és amúgy meg naponta-kétnaponta egy oldalon mindent kiszótáraztam "munka" gyanánt. Aztán a könyvet kiolvasva léptem tovább (volt, amelyiknél csak az első három oldalt szótáraztam így ki, annyira sűrű volt, vagy annyira nem volt kedvem és időm ehhez :D ).

Egy ideig folytatva az ilyesmit egyszercsak kitárul a világ. Csak azt ne hidd, amit az ide látogató sárkányfűárusok mondanak, hogy erőfeszítés nélkül is eljut az ember arra a szintre, hogy az anyanyelvi vetélkedőket nyeri az oxfordi egyetemen.


Persze, a beszélgetés kezdődhetett volna úgy is, hogy milyen könnyített olvasmányokon vagy túl?

2017. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia :)) Én a Harry Pottert ajánlom!! Tuti megtalálod angolul pdfben is, ott beleolvashatsz, és ha tetszik, akkor meg is veheted. Mondjuk csak az én állando mániám a könyvbol olvasás, telefonrol vagy géprol nem szeretek. Egy probát megér :)
2017. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
A Harry Potter tényleg jó. Én még a középfokú nyelvvizsgám előtt végigolvastam. De csak akkor ajánlom olyan szinten, ha már olvastad magyarul is, amúgy nehéz lesz a sok "nem létező" szó miatt.
2017. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!