Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha hosszútávú terveimben...

Ha hosszútávú terveimben szerepel Svájcban dolgozni, akkor melyik nyelvet érdemes tanulnom francia vs német?

Figyelt kérdés

Felsőfokú angollal már rendelkezem, úgygondolom ez a 2 nyelv jöhet szóba második nyelvként.

Mind francia, mind német nyelvterületen vannak fontos városok.

Pl: Genf, Lausanne, Zürich, Bázel, Bern.


2017. júl. 24. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Svájc lakosságának kb 66-75% németül beszél és a maradék% osztozik a francián, olaszon meg ugye még egy szinte elhanyagolható újlatin nyelvecskén (rétroman). Én a németet ajánlom, ha csak nincs vmi kifogásod a németekkel és a német nyelvel szemben, már csak a matematikai fölény miatt is. Persze angol alappal elvileg ugyan olyan nehéz/könnyű megtanulni mind a franciát, mind a németet.


Azt is figyelembe venném a helyedben, h ha túl tekintesz a svájci határon akkor mit ad neked az egyik nyelv és mit a másik. Azt érdemes figyelembe venni h a francia világnyelv és sokkal többen beszélik második nyelvként a világban mint a németet, viszont tény h ha nem akarsz közép Európából kimozdulni akkor angol-némettel is tökéletesen tudsz boldogulni, jó lehetőségeid lesznek itthon is és a németül beszélő országokban is. Viszont ott van nyugat Svájc mellett Franciaország, Belgium és Kanada ahol a francia hivatalos nyelv, nem beszélve Afrika 2/3-áról. És érdemes utána nézned: Európában is, de Európán kívül meg aztán lényegesen sokkal többen beszélik a franciát második nyelvként mint a németet.

2017. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a németet mondanám, Zürich-ben pl. az újság németül volt, azt sajnos nem tudtam ellenőrizni, hogy a sváji német szabályai szerint volt-e (de egyébként sincs nagy eltérés). És megjegyzésként, hogy a városiak közül szinte mindenki beszél még egy nyelvet. Ami általában angol, de természetesen a francia is.


Így szerintem akkor sem döntesz rosszul ha esetleg mégis a franciát választod, mert azt jobban szereted. És annyi előnye lehet a franciának, hogy pl ha esetleg meggondolnád magad, vagy nehézségek akadnak a svájci munkavállalást illetően, akkor Luxemburg is hasonlóan magas bérekkel és természeti szépségekkel rendelkezik.(és EU-s ország) (Itt csaknem mindenki beszél franciául. Városokban németet is és angolt is. (vidékiesebb helyeken csökken a angolul és németül beszélők aránya, de ők is általában 50+ korosztály)A fiatalok körében ritka az hogyha csak 2 nyelvet beszélnek.


Remélem azért nem zavartalak össze, összességében mindkettő előny jelent. És mivel ott van mellette a C1-es angol.. De egyetértek az előttem szólóval is, hogy Németországban is összegyűjthetőek azok a minőségi szempontok amikkel Svájcban találkozhatsz.

2017. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól függ, melyik részére mész.

Nekem a Genfi-tó környéke a kedvencem az országban. Ott mindenki franciául beszél.

2017. aug. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
svájcit
2017. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!