Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék nyelvet tanulni?

Hogy tudnék nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

A nyelvtanuláshoz más technika kell, mint ha bármi mást szeretnénk megtanulni - olvastam ezt az előbb a gyakorin az egyik régi kérdésre írt válaszban.

De pontosan milyen technika?


X nyelvből érettségiztem+ szakmai nyelveztem még anno annak idején, utána egy hatalmas nagy céghez kerültem ki pár állásinterjú erejéig, de nem vettek fel.


Emiatt összetörtem és nem gyakoroltam a nyelvet évekig.


Most úgy vagyok a dologgal, hogy meg vagyok lőve. Szinte mindent elfelejtettem. Szavakat, nyelvtant...


Próbáltam, hogy újrakezdem. Idegen nyelvű film + idegen nyelvű szöveg.

Passz... semmit nem értek. Csak 1-2 mondatot az egész filmből.


Olvasok idegen nyelvű cikkeket a neten.

Semmi... Amire azt hiszem hogy értek, igazából tökre félrefordítom.


Mondják, hogy menjen ki az ember külföldre és majd ott beletanul.

Na most: ha kimegyek, állás is kell.


Nem vesznek fel, mert nem beszélek, nem beszélek, ezért nem vesznek fel. Kör bezárul.


Letöltöttem néhány alkalmazást is. Naponta több órát is elvagyok vele, tanulom a szavakat, kifejezéseket, de 2-3 nap múlva el is felejtem a korábbi témákat/fejezeteket. Arra jó, hogy amíg pötyögöm a telefont, addig rögzüljön. Utána kiesik amint továbblépek a másik szintre.


Ötlet?


2017. júl. 30. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyelviskola, magántanár. 2-3 nap alatt ne várj eredményt!
2017. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress rá dominic o brien könyceire , 2 megjelent magyarul , megtanítanak tanulni , ajánlom továbbá az öt év öt nyelv blogot nagyon hasznos ! Sok sikert hajrá !
2017. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A Gaál Ottó féle Kreatív Nyelvtanulás is jó szerintem. Csak kitartás kell hozzá.
2017. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. aug. 2. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!