Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lengyel vagy orosz nyelvet...

Lengyel vagy orosz nyelvet kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, az orosz hasznosabb, de nehezebb. Viszont nagyon távlati tervben van egy Lengyelországi esetleges költözés. Mind a két nyelv tetszik. :) Ti melyiket választanátok?

2017. jún. 16. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lengyel nehezebb, mint az orosz.

Én az oroszt mondanám, oroszul tanulok. Tényleg nem könnyű nyelv, de szerintem van jövője. Orosz után pedig akár jöhet a lengyel is, ha költözöl:) sose baj, ha több nyelven tudsz.

2017. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) És a cirill betűk írását mennyire volt nehéz elsajátítani?
2017. jún. 16. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En is az oroszra szavaznek. Ha tudsz oroszul, arrol konnyebb atnyergelni a lengyelre, mig forditva egy kulon abecet kell megtanulnod (ami egyebkent nem kulonosebben nehez, ne ijedj meg tole).
2017. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz a cirill abc, mi suliban egy hónap alatt megtanultuk, és bár az első két évben még volt, hogy kevertem a betűket, a 3. évtől már úgy írtam oroszul, mintha annak születtem volna:'D az olvasással kapcsolatban pedig most, 4. évre értem el olyan szintre, ahogy kb. angolul olvasok (tehát lassabban olvasom, mint a magyart, de egyébként rögtön rááll az agyam). Ha sokat írsz/olvasol oroszul, biztos, hogy te is hamar megszokod:)
2017. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lengyelül tudok és jelenleg Lengyelországban is élek, úgyhogy tőlem kapsz egy voksot a lengyelre. :D
2017. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, várom a további szavazatokat. :D
2017. jún. 18. 13:23
 7/7 buszter ***** válasza:

Lengyelorszagban elek. 1 ev alatt megtanultam lengyelul folyekonyan ... szoval nem mondanam hogy kifejezetten nehez lenne .... mondjuk ha le akarsz vizsgazni az mas dolog ... de csak dumalni az 2-3 honap ...


Van jo anyagom tanulashoz ha kell ....


rokon nyelv az orosz es a lengyel de ennek ellenere nem ertem az oroszt. de ha jon hozzank orosz vagy egy lengyel akar oroszul tanulni par honap alatt folyekonyan beszelnek. nagyon sok hasonlosag van a ket nyelvben ez neha mondjuk neheziti mert ugyanaz a szo mondjuk mast jelent.


lengyelul a " Kula " Gombot jelent magyarul .. az orosszal rengeteg ilyen van....


En lengyelre szavazok :D


ha erdekel tudok jo munkat Warsoban

2017. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!