Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha hobbiból szeretnék nyelvet...

Ha hobbiból szeretnék nyelvet tanulni, akkor előbb a már meglévő német tudásomat elevenítsem fel, vagy kezdjek bele egy teljesen idegen nyelvbe?

Figyelt kérdés

Még érettségi előtt szereztem 2 (középfokú) nyelvvizsgát, angolból azért magasabb szinten vagyok valamivel, németből viszont rengeteget felejtettem.

Új hobbiként szeretnék elkezdeni nyelvet tanulni, de nem tudom, hogy előbb a német tudásomat elevenítsem fel, vagy már kezdjek is el egy teljesen uj nyelvet? Mivel járnék jobban vajon?


Jó a "nyelvérzékem", ezt mondták a tanárok mindig gimiben, akkor mennyi idő lehet feleleveníteni a német tudásomat?


Mivel járnék jobban? Egyébként az új nyelv az a japán lenne, mert tetszik a kultúrájuk.



2017. júl. 30. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ismeteld at, én is ezt csinálom :) angol felsőfok és olasz után most svedet szeretnek, és mindkettőt atismetlem 1-1 honap alatt hogy ne felejtsem el :) az a baj ha hozza fogsz egy új nyelvhez csak meg jobban elfelejted a tobbit :/ vagy pl tanulhatnad angolul a japánt :) én pl az olaszt angolul tanultam :) nagyon jó mert mindkettőt gyakorlod :)
2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Hasonló cipőben jártam kb. egy éve és én is ugyan itt fel tettem ezt a kérdést. (apró különbség, hogy én nem tudtam mi legyen az új nyelv)


Egy új nyelvet elkezdnei tanulni, mindig fantasztikus élmény, aztán hihetelen nehézzé válik, majd ha kitartó vagy egyre több dolgot szedsz fel, és már tényleg tudsz valamit, ekkor már élvezet tanulni.


Nézhetjük a dolgot a hasznosság felöl: ekkor a német győz, ezt jól el lehet adni itthon és a szomszédos országokban is. A japán igazából egy hobbi nyelv lesz, amit a saját hobbidhoz tudsz majd használni, de -Spanyolul felsőfokon beszélő latin szakos tanárnőm esetéből kiindulva-, az ilyen "egzotikus nyelveket", hacsak nem oda mész vagy ebben dolgozol, életedben max.1-2 kétszer tudod használni majd csak az eltévedt túristák útba igazítására.


A németet már ismered: egy oldalról a világ leglogikusabb nyelve, más felöl nekünk, nagyon fura ahogy a nyelvtani nemek, névelők és esetek kavarognak. A japán nem egy könnyű nyelv, japános ismerőseim egyszer azt mondták, hogy a dolog olyan mintha a teljes magyar nyelvtant (ami azért elég bonyolult, a maga 18-21 esetével és komplex ragozási rendszerével) leírnád egy könyvbe és ezt megfeleznéd + a három írás rendszer.


Németből a könyvtárak és az internet is bővelkedik tanító anyagokkal. Újabban az anime kultúra népszerűsége miatt sok japán anyag is elérhető (persze azért kevesebb mint németből). Német nyelvtanár is szinte minden faluban van, japános, azonban inkább csak a nagy városokban és ott se sok.


A német, így az alapján, hogy magyar vagy, tudsz angolul és tanultál már németül fényévekkel könnyebb a számodra mint a japán.


A dolog leginkább a motivációdon múlik. Ami a japán felé nagyobbnak tűnik.


Kicsit személyesebbre véve a szót: én nem szoktam ajánlani, hogy nehéz új nyelv tanulásába kezdj bele, ha már van egy megkezdetted, amit fel tudnál fejleszteni. Minden évben rengetegen kezdenek el japánul tanulni és jelentős részük (80-90%) el sem jut az alap fokhoz közeli szintre a nyelv komplexitása (no, meg a kitartásuk) miatt. Én mindenképp a német polírozása mellett vagyok, mert azzal legalább egy kicsit előrébb jutsz, lesz egy biztosabb alapszinted, mint sem, hogy úgy járj, ahogy a legtöbb gimis évfolyam társam: már 2 idegen nyelven ne tudj. :)


Még anynit tennék hozzá, hogy tavaly én, miután itt kiírtam a kérdésemet, eszperantóul kezdtem tanulni, mert egyszerű , fejleszti a nyelvi gondolkodást , no meg mert fogadtam, hogy poénból megtanulom ezt a nyelvet a nyáriszünet vége előtt. Életem egyik legjobb befekteése volt: kb.: 6 hét alatt napi 20-60perc játékos tanulással megtanultam; utána mikor az egyetemen latinul kezdtem tanulni, szinte magától értetődő volt az esetek hazsnálata vagy a melléknévi igenév képzése; megértek mgy adag újlatin nyelvet (alap szinten); és egy nagyon jó közösség tagja lettem, amiből rengeteget nyertem (szinte a világon bárhol találok ingyenes szállást, segítséget, nem is beszélve a programokról s barátokról). Én az eszperantót, neked is tudom ajánlani, ha így érdekelnek a nyelvek és szívesen tanulnál. No, de ennyit erről a kis kitérőről.


Visszaugorva:én javaslom, hogy polírozd ki a németed és csinálj belőlle egy nyelvvizsgát, mintsem, hogy egy nagyon nehéz nyelvet kezdj el tanulni és két idegen nyleven ne tudj.

Azonban, ha téged a szíved a japán felé húz: ne habozz! Vágj bele ismerkedj meg a nyelvvel, hiszen ezzel is csak nyerni tudsz.


Ha gondold, írj privátot, tudok ajánlani, egy-két jó INGYENES honlapot a nylevtanuláshoz, esetleg tanácsokat (így két japánul tanuló barátnő és egy öccs után...), akár te is írhtasz kedves olvasó! :)

Jó tanulást! :)

2017. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2, szerintem elkerülte a figyelmed, de NÉMETBŐL IS VAN MÁR KÖZÉPFOKÚ NYELVVIZSGÁM, tehát tényleg csak egy 1-2 hónapos frissítés lenne. Arról nem is beszélve, hogy - ez lehet, hogy nagyképűen fog hangzani, de - a német nyelvtanban a melléknév ragozáson kívül nincs túl sok nehéz dolog. A nyelvtan nagy részére emlékszem is, csak a szókincs hiányzik hozzá.


Szívesen várom még mások segítő válaszát is!

2017. júl. 31. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolnám, hogy a németet tanuld tovább de ne csak felfrissítés szintjén. Én mikor kiköltöztem Németországba egy középfokú nyelvizsgával a zsebemben (mellette angol és holland felsőfok és olasz középszint), egy jó darabig voltak még napi szinten problémáim, hogy megértsek mindent és meg is értessem magam. Teljesen más a nyelvizsga mint aztán a nyelvi környezet ... különféle nyelvjárások, szlengek, vagy épp telefonon intézkedni. Ha esetleg a későbbiekben a munkahelyeden napi szinten szükséged lesz a németre és az angolra, akkor nagyon jól fog jönni, hogy nem ragadtál le egy középfokú nyelvvizsgánál... a papírt mindenhol elvárják de sokkal fontosabb, hogy jól tudjad használni a nyelvet élesben.

Aztán mellette nyugodtan tanulhatsz hobbi szinten más nyelveket is ... én az egyetemen választható tárgyként szintén 2 félévig tanultam japánt és egy ideig spanyolt is.

Jó nyelvtanulást!

2017. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha annyira érdekel a japán nyelv, akkor simán vágj bele! :) Szerintem se nehéz nyelv, főleg ha szereted és van motivációd. Én a helyedben németül tanulnám és akkor egyben azt is frissítenéd. :D
2017. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!