Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga kérdés?

Nyelvvizsga kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

88%os összesített angol B2 nyelvvizsga után érdemes-e megpróbálni egy C1et?


Hallás 80%,szóbeli 96%,olvasott szöveg 100%,írásbeli kommunikáció 69%. ECL vizsga.


2017. aug. 7. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az írásbeli komm. levélírást jelent, akkor C1-en bajban leszel az eredmenyed alapján, főleg ha nyelvtani hibákból adódó. Én azt javaslom hogy menj el tanfolyamra, vagy ha nincs kedved/időd, akkor otthon gyúrj rá egy kicsit a szerinted hiányos területekre. Íráskészség fejlesztéséhez keress például pen-friendeket, ha nincs erre lehetőéged (pl. számítógépes játékok kapcsán), akkor egy jó angolos ismerőssel írogass angolul. De passzívan az olvasás is nagyon jól fejleszti a nyelvtant és szókincset.

Szóval én várnék pár hónapot, és addig próbálnék fejlődni. Addig esetleg menj el próbanyelvvizsgára, szoktak ingyeneseket is hirdetni pl. Educatio és hasonló kiállításokon.

Sok sikert!

2017. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy picit rágyúrsz, valószínűleg sikerülni fog.

Viszont ha felvételi többletpontok miatt szeretnél nyelvvizsgázni, akkor jobban jársz egy emelt érettségivel. A nyelvvizsga eredményed alapján szerintem meg tudnád csinálni 80-90%-osra, és azért nem 40 pontot kapsz, hanem 50-et.:)

2017. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emelt érettségiért csak akkor kapsz 50 pontot ha felvételi tárgyad. BME ÉPK-ra nem fog adni pluszpontot csak a nyelvvizsga. De ha angol felvételi tárgyad akkor jogosban van a 2.
2017. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már egyetemen vagyok:D németből is van B2 (ÖSD) csak szeretném az angolt felsőfokot mert erasmussal szeretnék külföldre menni 1 félévet.
2017. aug. 8. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!