Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rámjött a nyelvtanulhatnék....

Rámjött a nyelvtanulhatnék. Melyik nyelve (ke) t tanuljam?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, dolgozom, családom nincs, tehát időm, ha korlátozottan is, de van. 8 éve már letettem egy Origo német felsőfokot, de nagyon sokat felejtettem, jó lenne ezt a passzív tudást feltornázni. Olaszból kb. A1 szinten vagyok, ez a kedvencem, jó lenne rendesen beszélni.

Angol eddig kimaradt az életemből, tudom, ez nagyon fontos lenne.

Tul.képp szeretném mind a három nyelvet tanulni, de milyen elosztásban? H-P-ig kb. 1-2 óra áll esténként rendelkezésemre, sz-v ugye több.

Ha elkezdem az angolt, azt ugye, ha kicsit is, minden nap kellene, de nem szeretnék lemondani az olaszról, németről sem.

Gyakorlott, több nyelvet egyszerre tanulók, ti ezt hogy oldjátok meg? Köszi!



2017. aug. 9. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Aki ragaszkodik ahhoz, hogy egyszerre csak egy nyelvet: saját tapasztalat, hogy meg lehet oldani ezt három nyelvvel, és még kettőt fenntartva nyelvgyakorlattal, külön tanulás nélkül.
2017. aug. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én több nyelvet tanulok egyszerre. Nekem az vált be, hogy 2-3 nap egy nyelv, a következő nap az összes nyelvből 1-1 lecke ismétlése, aztán 2-3 napig jön a következő nyelm, majd megint az összes ismétlése, és így tovább. De én munkahelyen munka kozben tudok tanulni, így sokkal több időm van rá. De szerintem valami hasonló beosztás kevesebb idővel is segíthet. Én a helyedben eljárnék rendszeresen valami németül beszélgetős programra is, vannak ilyenek, ott idővel biztosan fejlődne a szövegértesed is. Meg rengeteg hanganyagot kell hallgatni, ha nem érted a haladóbbat, akkor először kezdd alapfokúval, ami lassított beszéd, aztán lehet áttérni a gyorsabb és bonyolultabb haladóra.
2017. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Ezt az oldalt mindenképp ajánlanám, ingyenes hanganyagok,tudsz angolt és olaszt is tanulni akár magyarról akár németről, szerintem nagyon hasznos. Ja, az előző voltam 😊.
2017. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

[link]


Bocsi, csak az oldal maradt ki 😂😂.

2017. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Igyekszem németül filmet nézni. Meg fogok szerezni egyszerűbb (de nem könnyített) olvasmányokat, könyveket. A kis herceget pl. újra szeretném olvasni, ezt majd németül szerzem be.

Most könnyű, mert itthon vagyok. 1-2 óra angol minden nap, és 1-1,5 óra német/olasz két naponta. Kiváncsi vagyok, mennyire leszek kitartó, ha dolgozom.

Köszi az oldalt!

2017. aug. 15. 12:34
 16/16 anonim válasza:
Szívesen 😊. Én a helyedben inkább német nyelvű hangoskönyben szerezném be, hiszen a szövegértéssel van gondod, azt kellene rengeteget gyakorolni. Vagy könyv és hangoskönyv egyszerre. Legalábbis én így csinálnám. Sok sikert 😊.
2017. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!