Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet egyszerre 2...

Hogyan lehet egyszerre 2 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Angol es nemetet tanulok. Angolra sok idot szanok, nemetre kevesbe. Szeretnek mindkettobol emelt erettsegit tenni, viszont..Ti hogy tartjatok egyensulyba a 2 idegennyelv tanulasat? Hogyan lehetseges ez? Hogy mindkettot kb ugyan annyit gyakoroljatok, de megis magas szinte eljuttok?



2017. aug. 10. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kéthetente szoktam váltani. Az egyikre intenzíven fókuszálok, a többit addig valamilyen naponta párperces tevékenységgel (pod hallgatása, blogbejegyzés olvasása stb,) szintentartom.
2017. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szerinted így (tudom hogy ez objektív), de gyorsan haladsz?
2017. aug. 10. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elsősorban azon múlik, mennyi időt töltök az intenzív szakaszban tartott nyelvvel. Diákként, nyáriszünetben volt, hogy napi 8-10 órát is tanultam, akkoriban gyorsan haladtam. Most már felnőtt vagyok, 4 nyelvet használok a munkám során (ezeket tudom felsőfokon), és még három másikat tanulok mellette, de azt már csak hobbiszinten.
2017. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elején zavaró a több nyelv amikor még nem jöttél bele, de ha legalább az egyikből eljutsz egy magabiztos szintre már nem lesznek gondok. Érdemes kezdetben az egyik nyelvre összpontosítani és abból elérni egy magasabb szintet ahol már biztonságosan meg tudsz szólalni. Amikor megtanulsz a magyar és a másik nyelv között váltani akkor sokkal egyszerűbb lesz két idegennyelv között is a váltás.


Sok mindent kipróbáltam, ezek tűntek a leghatásosabb módszereknek:

-Minden nap foglalkozni az összes nyelvvel, elég ha csak egy újságcikk vagy egy zeneszám de sokat segít, hogy ne felejtsd el amit eddig tanultál.

-Többször kevesebbet tanulni mint egyhuzamban sokat.

-Hobbi keresése ami közben a nyelvet is használod.

-Nem magyarul tanulni az adott nyelvet. Számomra ez volt a leghasznosabb. Kezdetben angolul tanultam az angolt oktatóvideókkal és egynyelvű szótárral, majd egy másik nyelvet angolul. Például angolul magyarázták el a német nyelvtani szabályokat.

-Megtalálni a nyelvtanulási erősséged és arra fektetni a hangsúlyt, rájönni hogyan tudod a legjobban kihasználni. Például én mindig gyenge voltam nyelvtanból viszont a szókincsem elég jó volt. Egynyelvű szótárakból feltornásztam a szókincsem, hogy a nyelvtani magyarázatoknál a szavak jelentésére ne kelljen koncentrálni csak a nyelvtanra.

-Kitartóan kell tanulni akkor is ha úgy tűnik nem haladsz. Igazából nő a tudásod csak nem mindig érzed, olyankor érdemes visszanézni egy régi feladathoz vagy olvasmányhoz ami sokkal könnyebben fog menni mint elsőre.

2017. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! :)

Igen, az egyik legnagyobb problemam, hogy szamomra ugy tunik, mintha nem haladnek...Pedig kozben tudom, hogy igen, de megsem erzem magam "jobbnak".

2017. aug. 10. 23:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennél több nyelvet is lehet egyszerre tanulni. Nem értem mi nehéz van benne.
2017. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem, ha valaki igazan megalar tanulni egy nyelvet, akkor joideig csak arra kell koncentralnia. Kettovel ez mar nem sikerul.
2017. aug. 11. 18:30
 8/8 anonim válasza:

hat en ugy kezdtem a nemetet szeptemberben, hogy tudtam hogy nein meg ja :DDDD

angolbol felsofoku nyelvvizsgam lett majusban (15 evesen)

szoval az angol jegyeim mostantol nem erdekelnek, mindenki tudja, hoyg tudom.

es mostantol a nemet lesz az, ami tenyleg erdekelni fog

de a nyelvvizsga elott is ugy volt, hogy az angolra nem

figyeltem egyatalan a nemetre meg neha napjan, es mar jol megy.

szerintem ehhez erzek kell, kulonben nem lesz tul hatasos, ossze fogsz zavarodni

2017. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!