Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Budapesten vannak idegennyelv...

Budapesten vannak idegennyelv fejlesztő "közösségek"?

Figyelt kérdés

Az aktív nyelvtudásomat szeretném fejleszteni és biztosan nem én vagyok az egyetlen ilyen jellegű problémával.

Korábban mintha már hallottam volna ilyenről és érdekelne, hogy pontosan hogy működik ez.

Én valami olyasmit képzelek el mint egy amolyan anonim-alkoholisták gyűlését, ahol kisebb csoportokban társalgunk, praktikákat osztunk meg és javítjuk egymást, hiszen mindannyian vétünk hibákat.

Arra is kíváncsi lennék, hogy van-e az ilyesminek díja.



2017. aug. 13. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
A Toastmasters-nél van angol nyelvű csoport, úgy tudom. De ők alapvetően előadástechnikával foglalkoznak. De gyakorolni ott is lehet.
2017. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Garpe ***** válasza:

Van ilyen dolog, az eszperantisták rendszeresen csinálják (és ott mindig van egy szervező egyesület/nyelviskola). Ez ingyenes (kivétel a fesztiválok).


Más nyelvek esetében inkább baráti közösségekként működnek az ilyenek. Esetleg az egyetemek szerveznek (a farnciások, japánosok szakestjei ilynek, bár ezek nem tudom menyire nyilvánosak).


Ha nyelviskolák szervezik és van ott egy tanár akkor jó eséllyel van valami díja a dolognak.

2017. aug. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!