Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségivel...

Emelt szintű érettségivel szerzett nyelvvizsga vagy nyelviskolás nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Alapvetően most leszek végzős a gimiben és germanisztika szakra szeretnék menni. Megcsináltam előrehozottan a német középszintű érettségit és az 80%-os, tehát ötös lett. A germanisztikára alapból ugye emelt német kell. Szeretnék nyelvvizsgát is, de nem tudom hogyan csináljam. Menjek el valamilyen nyelvvizsgára, vagy az emelt mellé x % felett úgyis jár nyelvvizsga. Igazából magára a szakra nem feltétel a nyelvvizsga, de én szeretnék.

Szerintetek?

Készüljek külön a nyelvvizsgára és tegyem le, vagy inkább nyomjam meg az emeltet bízva abban hogy elérem azt a százalékhatárt?


2017. aug. 14. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Germanisztika szakra ügye emelt német érettségi kötelező. Ezzel megkapod a +50 pontot ha elérsz egybizonyos határt. (pontosan nem tudom hány százalék, ahhoz hogy nyelvvizsgának elismerjék ugye 60% kell.) De az emelt érettségi mellé, ha németből nyelvvizsgázol nem fogják beleszámolni. Akkor számolnák ha az emelt német mellé másik nyelvből byelvvizsgáznál. Úgyhogy összességében szerintem nincs értelme így letenni a nyelvvizsgát is. Ha pedig sikerül bejutni és elvégezni, a diploma felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű, így szerintem külön nyelvvizsga csak pénzkidobás.
2017. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ezt a nyelvvizsga felesleges dolgot úgy értem, hogy ha sikerül az érettségi. Így érdemes megvárni annak az eredményét.
2017. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogyan leírták, tehát csinálj egy emeltet mert arra szükséged van a felvételihez, míg a nyelvvizsga igazából felesleges. Ahhoz, hogy megkapd a diplomádat szükséges egy középfokú nyelvvizsga, viszont nyelvszakok esetében egy másik nyelvből kell megszerezned, tehát pl. germanisztika német szakirányon nem fogadják el a németet, hanem pl. az angolt, tehát ilyen szempontból sem érdemes megcsinálnod. (Remélem nem mondtam hülyeséget, de majd valaki kijavít, ha igen. Én úgy tudom, hogy ez így működik...).
2017. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó: nem vagyok abban biztos, hogy kéne nyelvvizsga másik nyelvből, ha nyelvszakos vagy
2018. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!