Olvasás angolul?

Figyelt kérdés
Középszinten tudok angolul és mivel szeretek olvasni, szeretném a nyelvemet ezzel erősíteni, de nem igazán tudom, hogy milyen könyvek vannak, amiket középszinten is eltudok olvasni. Bármilyen műfaj jöhet! :D A válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. aug. 19. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekunk "anno" (4 eve kb) a Harry Potter konyveket ajanlgatta nagyon az angoltanar.
2017. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a témát kedveled, Potter tényleg jó, annál hétköznapibb nyelvezete egy brit állampolgárnak sem lehet - kivéve a varázslós szakkifejezéseket, de hát az egy dolog.

Sokkal jobb lett volna, ha a kérdésed mellé odatűzöd, hogy milyen műfajt szeretsz olvasni, mert óriási a hatásfokbeli különbség aközött, ha az ember élvezettel olvas(na), meg ha émelyegve ül neki a favágó feladatnak.

2017. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretem a Harry Pottert vagyis azt szívesen olvasnám. Műfajilag, a fantasy-tól, a krimin át a romantikus könyvekig bármit elolvasok, aminek a története felkelti az érdeklődésem. Ezért írtam, hogy bármilyen műfajú könyv jöhet, mert ha tényleg érdekes, akkor élvezettel tudom olvasni. :) Köszönöm az eddigi válaszokat és várok még! :D
2017. aug. 19. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lord of the rings


de az ne tántorítson el ha az elején kicsit többet kell szótárazni mert majd bele jössz (válassz bármit)

2017. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Középszinten szerintem kb mindent el tudsz olvasni úgy, hogy élvezhető is legyen, ha semmi speciális nincs a nyelvezetében. Mondjuk Harry Potter, Dűne, Silver Linings Playbook, Girl on the Train szerű thrillerek, de tényleg bármi.
2017. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hali😁

Én most olvastam el az Everything, Everythinget (kb egy fel nap alatt) nagyon jo volt😁

Most kezdtem el a Me before you-t ,nekem nagyon tetszik szerintem nem nehez a nyelvezete es nagyom izgi.

Illetve a Harry Pottert en is tudom neked javasolni ☺

Par hete olvastam a Jane Eyre-t ,illetve a Pride and prejudice-t ezek egy picit (😂) regebbiek de szinten zsenialisak.

Vannak meg konnyitett olvasmanyok is (amiket akar a neten is meg tudsz talalni)

Remelem tudtam segiteni😊😊

2017. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, a Harry Pottert úgy döntöttem, hogy elolvasom online, de a Lány a vonatont szerintem megveszem. Tudnátok ajánlani oldalt, ahol betudom szerezni angolul?
2017. aug. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!