Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt mennyi nyelvet...

Egy év alatt mennyi nyelvet lehet (érdemes) megtanulni?

Figyelt kérdés

Főként arra gondolok, hogy ha valaki egy évig csak nyelvtanulásra szánja az idejét tehát nem dolgozik és egyéb oktatásra sem jár csak nyelvórákra.

Az érdekelne, hogy így hány nyelvet lehet rendesen megtanulni és milyen módszerrel?



2017. aug. 22. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom hogy csak 1 nyelvet tanulj, 1 év alatt ha csak azt nyomod, akkor eljuthatsz egy normális szintre.
2017. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Akár 3-4-et is középfokon.
2017. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
3-4 simán mehet egyszerre,bár ha ügyes vagy akkor még talán 5 is mehet egyszerre bár az már huzos
2017. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nyelv nehézségétől is függ. Japánt például nem hiszem, a hiragana-katakana rendes és teljes elsajátítása már kb. 1 hónap(persze nem felületesen, összecsapottan akarod), és ez még csak az "abc", tehát semmi kanji vagy nyelvtan, beszédkészség stb.


De az elsőnek igaza van, 1 nyelvre szánd minden idődet és abból hozz össze egy nyelvvizsgát, ha 1 év alatt arra a szintre elérsz. Szerintem ez a legcélszerűbb, és ennyit is érdemes. Aztán ha megvan a nyelvvizsga, akkor mehetsz a következő nyelvre úgy, hogy közben az előzőt ápolva a felsőfokra készülsz, vagy akár úgy, hogy szintén csak az az 1 nyelv van középpontban.

Ennek szerintem ez a legeredményesebb módja.

2017. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyelőre akkor a spanyolra fogok koncentrálni. Középfokról szeretnék felsőre jutni.

Utána jöhet talán a japán, már felismerek 200 kanjit de még nem tudom őket leírni.

Angolból is próbálok valamennyit haladni, de elég reménytelennek tűnik külföldre költözés nélkül C1-ről C2-re jutni.

2017. aug. 23. 23:43
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ha lehet egy tanácsom, a kanjikat semmiképp se úgy tanuld, hogy minden kiejtést megtanulsz hozzá egyszerre. Ne a kanjikat tanuld, hanem a japán szavakat, illetve azok leírását kanjiban. Sokkal egyszerűbb!
2017. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!