Valamit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Franciát jelöltem be második nyelvnek angol mellé, mindvégig mondták hogy az nehéz, de nem hallgattam senkire. Inkább németet tanulnék. Még nem kaptuk meg a könyveket, de már azt hszem kifizettük. Valamit tehetek hogy mégis csak németet tanuljak. Erős suliba megyek, nem akarok még franciát magolni reggel este, mert amúgy se vagyok nagy tanulós. Nem olyan veszélyes a francia mint gondolom, nem kell félnem tőlem, illetve van e esélyem hogy átjussak?

2017. aug. 23. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat végig egy kérdés volt...🙄😁
2017. aug. 23. 21:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Miert nem a sulit kerdezed?
2017. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ez most tudatosult bennem igazán..
2017. aug. 23. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Az én tapasztalataim szerint a francia nem nehezebb a németnél, sőt...(Mondjuk a németnek több értelmét látom, ettől függetlenül.)

Úgy hiszem, egész biztos, hogy megengedik a nyelvváltást, főleg így év elején, de ezt csak akkor tudod meg, ha megkérdezed őket. Maximum meg kell venned a franciakönyvet és a németet is, de szerintem ezenfelül még úgy-ahogy akadálymentesen fog menni a nyelvváltás. Egy hónap múlva már nem lesz ilyen egyszerű. Épp emiatt intézkedj már holnap, ha biztos vagy a döntésedben. Most már elvileg a tanárok, igazgatóhelyettesek a sulikban vannak.

2017. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a szori mint ami tesómmal történt. Ő egyszerűen megbeszélte az igazgatóval és kész. Csak aztán jött a feketeleves. Az igazgató idő közben elhagyta az iskolát, így a másik nyelvet kellett tanulnia...
2017. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Holnap lesz a gólyatáborom második napja, ott megkérdezem, vagy a harmadik nap akkor...Köszönöm a válaszokat, természetesen meghallgatok mindenkit
2017. aug. 23. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A mi csoportunkba egy lany jott at oroszrol nemetre(bar nala felreneztek valamit mert megrendeltek neki az orosz cuccot stb de kozbe o a nemetet jelolte).Mindig van olyan aki nem rendel konyvet van elbenazza szoval amiatt ne aggodj (ha jol tudom,de ez nem biztos ,hogy meg vissza lehet kuldeni a konyveket ha problema van,de altalaban ezt a tanarok is el tudjak egymas kozott intezni)A franciaval kapcsolatban nem tudok nyilatkozni ,viszont a nemettel kapcsolatban igen.Igazabol en nagyon nem szeretem,emlekszem hogy a legelejen meg szerettem ,tanultam de aztan a tanart ez annyira nem erdekelte es felallitott egy mindenki szamara megutheto mercet,es engem nem motivalt semmi hogy megugorjam azt a mercet -ez volt 9-10.osztalyba .A baj azonban tavaly (11) uj tanart kaptunk aki nagyon szigoru volt es mi meg nem tudtunk semmi,a tanart ez mindig szova tette (marmint hogy butak vagyunk stb)es en ekkor utaltam meg . Nagyon jol gondold meg ,mert sok mulik nyilvan rajtad is es hogy szereted-e a nyelvet ,de a tanar is nagyon fontos ,hogy eros legyen .Ha van ra lehetoseged probald meg kideriteni hogy kik lesznek a tanarok es hogy jok e😁

2017. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!