Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is jó ötlet így...

Szerintetek is jó ötlet így (is) tanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

Van egy oldal, angol dalszövegek vannak fent, mellette a magyar fordítás.

Olvasom az angolt és azonnal tudom ellenőrizni.

Szerintetek?


2017. szept. 1. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem jó, mert a dalszövegek sokszor pongyolán használják a nyelvet, és a fordítás minősége is kérdéses.
2017. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó, hát nem kezdő vagyok, szal azért vágom, ha valami nem oké, másrészt inkább a szavak miatt.

Hasonlónak találom a 4000 essential words sorozathoz.

Ott rövid történetek vannak.

Köszönöm a válaszod.

2017. szept. 1. 21:13
 3/5 cathilina ***** válasza:
100%
A dalszövegeket én sem ajánlom. Sokszor a nyelvtan rovására megy a ritmus, és a fordításnak is kell a szótagszámra, ritmusra figyelnie, ami miatt a jelentésen néhol kicsit változtatnak. Prózával már jobb lehet a dolog.
2017. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kössz a választ.

A próza az nem jó, inkább hanyagolnám.

2017. szept. 1. 21:34
 5/5 anonim válasza:

Dalokból én maximum a szókincset fejleszteném, nyelvtant semmiféleképpen. Ha nyelvtant akarod fejleszteni akkor inkább sorozatokat nézz felirattal, ezzel együtt szókincsedet is gyarapíthatod ha lefordítod a szöveget.

Én animéket nézek orosz felirattal, ezzel gyakorlom a nyelvtant is, de itt is főleg a szókincs az elsődleges nekem.

2017. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!