Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvet szeretnék...

Kínai nyelvet szeretnék házilag tanulni, ötlet?

Figyelt kérdés
Tanulok egy kínai lánytól kínai nyelven, személyesen ingyen tanít, de szeretnék egyedül is tanulni, főleg hogy írni nem tanít, mivel azt ő sem tud! XD Ötlet, ahonnan önfejleszthetem magamat? Valami PDF vagy bármi?

2016. dec. 1. 04:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Bence japán és kínai nyelvtanulós oldala:

[link]


Bence Youtube oldala:

https://www.youtube.com/channel/UCnqHKzcqkiezGxKf2cDwchg

2016. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én az egyetemen ebből tanultam: NPCR (New Practical Chinese Reader). Ahogy a kínai nyelvvizsgának (HSK), ennek is 6 fokozata van, mindegyik szinthez tartozik egy textbook (tankönyv) és egy workbook (munkafüzet), plusz hangfájlok a szituációs és kiejtésgyakorló feladatokhoz. Ha beírod a google-be, hogy NPCR 1 le is tudod tölteni mindkét könyvet, ill. YouTube-on megtalálod a szituációs feladatokhoz a hang- és videóanyagot. A feltétele viszont ennek a tanulási opciónak a középfokú angol nyelvismeret.


Szótárból én a YellowBridge-et ajánlom, illetve az MDBG-t. Mindkettőben van 'rajzolós' opció, azaz ha nem tudod mondjuk se a kiejtést, se a jelentését, akkor még végső soron megpróbálhatod lerajzolni.. persze nem úszod meg ilyen könnyen, a vonássorendre oda kell figyelni (a kínai mindig balról jobbra, fentről lefelé építkezik).


Vannak amúgy egész jó telefonos appok is, pl. a 'Chinese Skill' és annak a 'Words' szótára is (itt van egy olyan feature, hogy a telefon kamerájával leolvashatod az írásjegyet és az automatikusan felismeri.. de egy nap csak limitáltan használhatod ingyenesen).


Őszintén szólva sokáig lehetne hímezni-hámozni, hogy mi jó még, mit érdemes megnézni, hol kezdd el, mire ügyelj, plusz infók és gyakorló tippek.. de ezekről csak akkor érdemes diskurálni, ha már az ember belekezdett a dologba, esetleg tanulás közben jönnek fel kérdések, vagy olyanba ütközött, ami nehézséget okoz - de lehet csak azért, mert rossz oldalról indult neki.


Remélem azért tudtam segíteni. Ha a fentiekkel kapcsolatban bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj. :)

2016. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok angolul! :S Bencének a 10 videóját már fejből tudom kb! :D És már tudtam a szavak nagy részét mikor elkezdtem nézni.
2016. dec. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!