Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudok japán nyelvet tanulni?

Hol tudok japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Kőrösi Csoma Sándor Kéttanítási nyelvű Gimnáziumban tanulok Szentendrén. Most kezdtem a 11.-es évemet és oroszt tanulok amiből majd felsőfokúzok és emellett angolt mint második nyelv.

Egy olyan iskolába akarok menni tovább tanulni ahol tanítanak japánt (és /vagy oroszt, de ez mellékes).

Vagy ha főiskola nincs is ahol olyan szinten tanítanak japánt hogy oda érdemes menni akkor hol tudnék tanulni?

Ötleteim nagyon nincsenek hogy mi akarok lenni, milyen szakot akarok tanulni. Megfordult az a fejemben, hogy tolmács leszek és/vagy szakfordító orosz nyelven és esetleg japán nyelven.

Szivesen olvasok bármilyen tanácsot, hogy milyen szakirányba mehetek ezekkel az ötletekkel, vagy hogy milyen területen tudnám alkalmazni ezeket a nyelveket.



2017. szept. 1. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Keleti nyelvek és kultúra - japán szakirány

Károli vagy Elte


Ez nem csak nyelv, de nagy átfogó kultúra és tőrténelemismeret szak is. Zömében kezdők jelentkeznek rá, és idővel specializációval lehetsz forďítő is, de rengeteg egyéb lehetőség is van.


Idén 363 volt a ponthatár Károlin ha jól emlékszem, szóval annyira nem is vészes bekerülni.

2017. szept. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért, tableten küldtem a választ.
2017. szept. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2017. szept. 2. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg animét nézz és akkor egy idő után megtanulsz xD.

Nem vicc én így tanultam meg angolul. (filmek stb)

2017. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Imádok animéket nézni néhány szót már fel is ismerek és tudom mi az (csak pár és csak akkor ha hallom).

Szerintem van némi különbség az angol meg a japán közt, ha csak az írásuskat nézzük már akkor teljesen más az egész.

Jelenlegi angoltudásom nekem is a sorozatokból, mangákból, számítógépes játékokból származik.

De köszi a tippet fogom alkalmazni ;)

2017. szept. 2. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!