Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül melyik nyelvet éri...

Ezek közül melyik nyelvet éri meg a legjobban tanulni idehaza és miért: Spanyol, francia, német, holland, orosz?

Figyelt kérdés
Köszi előre is!
2017. aug. 26. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen területen ? Ha autóipar-gepgyartas vagy bármilyen műszaki területet nézel akkor egyértelműen a nemet. Ha csak sima SS-ben akarsz lenni akkor szerintem a holland sem rossz, de ott is jó a német.
2017. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan állásoknál ahol tényleg használni is kell az adott nyelvet több fizetést fogsz kapni a kevésbé elterjedttel. A gyakoribbakkal pedig több állás közül választhatsz.

A külföldi cégek miatt elsősorban németet éri meg a legjobban, ez különösen igaz ha mérnök vagy. Orosz, spanyol és holland inkább a kereskedelmi vagy vendéglátás területeken. Franciát elég jól lehet használni jogászként Európában bár idehaza inkább ezt is csak nemzetközi kereskedelemben.


Amennyiben jól tudsz angolul lényegében mindegy mit választasz.

2017. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a németet vagy spanyolt. Elég sok ország beszéli. Bár én a németet szörnyen utáltam, nehéz.
2017. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fordítói munkákra érdekelne. Nézegettem, és mostanában elég sok angol-német fordítói munkát látok. De a fordításon kívül, akár bármilyen irodai munkához is érdekelne. Köszi az eddigi válaszokat.
2017. aug. 26. 18:58
 5/5 A kérdező kommentje:
második válaszoló: Angolul már jól tudok, angol szakon végeztem, de mindenképp szeretnék (minimum) egy másik nyelvet is megtanulni, mert ahogy látom, manapság már elvárás minimum 2 idegen nyelv ismerete itthon.
2017. aug. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!