Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel az előrehoz...

Hogy készüljek fel az előrehozott érettségire?

Figyelt kérdés

Angolból lesz, ennyi idő alatt fel tudok készülni, ugye?

Írnàtok tippeket? Jó vagyok belőle, megértem a dolgok nagy részét, mindig is ötös voltam.


2017. szept. 7. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, májusban van a írásbeli, júniusban a szóbeli, addig még bőven van idő, simán fel lehet rá készülni. Persze attól is függ, hogy milyen szinten vagy, milyenek a képességied stb. Gondolom középszintről van szó, az írásbelin van szövegértés, hallásértés, nyelvhelyesség és íráskésség. Nagyon sok érettségire felkészítő könyv is van, amik kifejezetten az érettségi feladattípusait mutatják be. Ugyanakkor szerintem az a legegyszerűbb, ha megoldod az eddigi érettségiket és akkor látod, hogy ténylegesen hogyan néz ki, milyen. Annyit viszont tudni kell, hogy tavaly B1 szintre emelték a középszintű érettségit, korábban könnyebb volt, de ettől függetlenül szerintem nem veszítesz vele, ha megoldod a korábbi feladatsorokat is. A szóbelin pedig általában vannak ilyen könnyű bemelegítő kérdések, szituáció és önálló témakifejtés is. Szerintem mindneképpen beszélj a tanároddal, hogy mik a terveid és kérd meg, hogy hozzon neked anyagot, adjon plusz házit vagy ilyesmi, biztosan szívesen segít. Ha van más is a csoportban, aki szeretne előrehozott érettségit tenni angolból, akkor szerintem mindenképpen célszerű összeülni és együtt készülni mert úgy sokkal könnyebb.
2017. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*készség
2017. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!