Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanulási módszerek?

Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Szlovákot tanulok és egy kis gondjaim vannak. Valami módszer? Olyan pl hogy járkálni közben vagy valami?

2017. szept. 21. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Pihenj közben, tarts szüneteket. És igyál.
2017. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Garpe ***** válasza:
100%

Szia! :)


Átérzem a dolgot. Különösen így 4 tanult nyelvvel a hátam mögött. Ebből már egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgám lett, kettőből pedig hamarosan megyek nyelvvizsgát tenni.


Ha szótanulás esetleg ragozás a téma érdemes kipróbálnod a játékosítást. Korunk nagy vívmánya a Memrise. A Memrise egy játékosított szótanuló honlap és alkalmazás. Nekem nagyon jól bevállt, az egyetemi latin kurzusomra, szinte csak ezt használtam (kb.: 1-2 órát "játszottam" vele az óra előtti este, és végig ötösöket írtam -80 szóból, aminek mindegyikének 3-4 alakja van).

"Keményebb" nyelveknél (nem angol vagy eszperantó esetén) az Anki nagyon hasznos lehet, de szerintem, az Anki, akkor a leghatékonyabb, ha már a Memrise-on megalapoztak neki, illetve [az Ankiban] bekapcsoltad a gépelős kikérdezést. Kürölnézhetsz az internet világában is, hogy milyen szótanuló trükkök vannak, annó én láttam, egy kínai papírhajtogatós trükköt, ami működik, de nekem a Memrise jobban feküdt.


Rangozásra esetleg csinálhatod amit latin javasolnak (és én is bőszen alkalmazom), hogy írj egy kis dalocskát belőllük. Pl.: én a latin második declinatio masculinum singularist, az Amikor én még kissrác voltam első sorára "Tudom régen volt"-ra húztam rá: "-us, -um, -i, o, o".


Lehetséges, hogy a slovake.eu ( [link] esetleg nagy segítségedre lesz, mint plusz jópofa tananyag.


Ami még érdemes lehet, hogy kitöltesz, egy tanulási tílus-kérdőívet (pl.: ezt a neteducatio oldalról: [link] gyorsan pörgesd végig a Tanulási stílusok linken lévő leírást, majd töltsd ki a kérdőívet. Az eredmény nem szentírás! De nekem sokat segített, mert így tudom, hogy nekem például az a leghatékonyabb a felalá járkálok és hangosan végig mondom (illetve szavakba öntve kimondom magamban a gondolataimat). Szobatársamnak inkább a felveszem hangjegyzetbe, és lejátszás közben elolvasom stílus jön be.

2017. szept. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Különösen így 4 tanult nyelvvel a hátam mögött. Ebből már egy középfokú és egy felsőfokú nyelvvizsgám lett, kettőből pedig hamarosan megyek nyelvvizsgát tenni."


Ehhez képest a vesszőket zavaróan rosszul alkalmazod a magyarban...

2017. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!