Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv felmentés?

Német nyelv felmentés?

Figyelt kérdés

Az angollal is nagyon nehezen birkózom meg, és még németem is van, amiből már tökre nem értek semmit, szóval RONTJA AZ ÁTLAGOM meg amúgy sem abból tennék érettségit. Életemben nem tanultam németet, rendes szenvedés bemenni és hallgatni mint a hülye, meg kiráz már a hideg is már a hangjától is, szerintem nagyon undorító, már nem sértésből, csak.. rendesen rosszul vagyok.

Szóval valami felmentést, vagy kérelmet, hogy ne kelljen bejárnom? :((((((


2017. szept. 27. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal okosabb lenne TANULNI!
2017. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, de az nem korlátozódik egy darab nyelvre.

Ha megkapod, akkor mind a kettőből fel leszel mentve.

Én is együtt tanultam a kettőt, 8 év angol után jött be a német a középsuliba az angol mellé, eleinte kicsit nehéz volt, de aztán belerázódtam.

Alapjárat is egy nehéz nyelv, főleg ha előtte az angolt tanultad, angolt tanulni német után elvileg könnyebb.


Szerintem a felmentés nem éri meg, már ha azt nézzük, hogy akkor mind a kettőből felmentenek.

Érettségin akkor más tárgyat kell választanod a nyelv helyett, és az egyik úgyis az egyszerű info lesz gondolom, a másik egy nehezebb földrajz. Vagy ilyesmi. A nyelv pont egy könnyebb dolog, amit szótározgatással is meg lehet csinálni már legalább egy kettesre.


Amúgy a helyi nevelési tanácsadó intézetben lehet kérvényezni a felmentést, de sajnos a szaktanárod kérelme kell hozzá, nem elég, hogy besétálsz a szüleiddel és közlöd hogy neked ez nem megy.

2017. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok; a nyelvből való felmentés egyébként egy komplikáltabb dolog, mint pl egy matek felmentés ahol megnézik tudsz e számolni meg logikusan gondolkodni.

Itt vizsgálják a diszgráfiát is meg a diszlexiát, és ha úgy igazán egyikkel sincs problémád, pl helyesen írsz évek óta, meg olvasni is tudsz, hiába makogsz a vizsgálaton, mivel bekérik az ellenőrződet, a bizonyítványodat, abból kiderül úgy is.

Ha ez a kettő totál nulla, akkor adnak talán nyelv felmentést, meg helyesírás alól is felmentenek.

2017. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Matekbol vagyok felmentve.. Angolbol elmegyegetek egy harmassal, nemetbol is harmas voltam ugy, hogy vegig szenvedtem vele :( remelem ossze hozom ebben az evben is :(
2017. szept. 27. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát hajrá én drukkolok :) egyébként a hármas meg jó jegy ahhoz, hogy felmentsenek! Az meg nem érdekel senkit, hogy mennyit szenvedsz érte, ha sikerül összehozni!
2017. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!