Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán most ez hogy...

Nyelvvizsgán most ez hogy van? Vezethet eredményre?

Figyelt kérdés

Lassan már egy éve csak olvasok meg megy a listening, de még mindig nem jutottam el oda, hogy ha felmegyek a BBC oldalára, akkor ne találjak ismeretlen kifejezést.

Vagy idiómát, de azzal nem tudok mit kezdeni.

Szal elvileg lehet használni írásbelin szótárt.

Mi lenne, ha beszerezném azt, ami a vizsgán lesz és átvenném a szavakat?

Jó, lehet rámenne egy napom, de van egy 4000 szavas gyűjteményem, egy nap alatt átvettem.

Gondolom ha így megyek be, nagy baj nem lehet.


2017. okt. 24. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen csinalsz magadnak felesleges munkat, aminek raadasul nem sok eredmenye lenne. Ismerd a szotaradat, nezd at a felepiteset, aztan ha a vizsgan lesz olyan, amit nem ismersz, de a feladat megoldasahoz feltetlen kell az adott szo, akkor majd 2 masodperc alatt kikeresed. Nem kell feltetlen minden szo jelenteset tudnod a sikeres erteshez. Meg magyarul is lehetne uj szavakat tanulni mindennap.
2017. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgán biztos lesz olyan kifejezés amit nem ismersz, de pont az a lenyeg, hogy ettől függetlenűl is megérts a szöveget.
2017. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem ez frusztrál és nincs sikerélményem.

Én nem csak levizsgázni szeretnék,hanem tényleg tudni is a nyelvet.

Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 24. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem fogsz jobban tudni egy nyelvet, hogy tudod egy szóról mit jelent. Az sokkal fontosabb, hogy beszédben is tudd használni, amihez nem elég ha átnyálazol egy szótárat. Másrészt pedig nyelvvizsga után is lesz lehetőséged tanulni.
2017. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy halott ügy, mivel 120 ezer szó van egy szótárban.

Szal a kis 4000 szavas gyűjteményem egy rossz vicc :)

Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 24. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Először csinálj egy 15 ezres gyűjtemény. Utána aztán beszélhetünk.
2017. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akármennyit tanulsz vagy olvasol mindig lesznek ismeretlen szavak, a lényeg mennyire tudod a szövegkörnyezetből kikövetkeztetni a jelentését.


Felsőfokú nyelvvizsgám már megvan, most egy erősebb nemzetközire tanulok. Tény, hogy a szavak fele ugyanaz mindegyikben de én ezeket használom és elég nagy szókincset le lehet velük fedni.

-napi újságolvasás: The Guardian, BBC

-regények amiket olvastam: Song of Ice and Fire, War and Peace, 1984, Animal Farm, Man in the High Castle, Alchemist, Ulyses(ezt az utolsót még olvasom, a legnehezebb mind közül)

-The Big Book of Words You Should Know

-Memrise kártyák: CPE vocabulary, CPE idioms, CPE phrasal verbs, Advanced English for native speakers

-Academic Word List

-Cambridge English Masterclass könyv

Ez még mindig nem volt elég, úgyhogy nekiálltam az Oxford English Dictionary-t olvasni. Kevés az a 100ezer szó ami benne van mert minden szónak van legalább 10 változata. Amikor tudjuk egy szó jelentését akkor nagy eséllyel a belőle képzettek is mennek, így igazából csak tízezer egyedi szóból áll.

Érdemes lehet még egy angol értelmező szótárat beszerezni(thesaurus), elvileg egy rendes szótár háromszorosa és úgy számolom két-négy hónap lenne végigvenni.

2017. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!