Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Studio d - nyelvtanulás...

Studio d - nyelvtanulás egyedül? Vezethet ez eredményre?

Figyelt kérdés

A fentebb említett könyvből szeretném felfrissíteni molyrágta némettudásom. 4 éve 4 évig tanultam középiskolában majd az érettségi után ez abbamaradt.

Nem vagyok teljesen lüke németből csak sokat felejtettem mind szavak mind nyelvtan szintjén.

Úgy gondoltam b2ig eljutok egyedül majd megpróbálkozom egy nyelvvizsgával esetleg.

Eredményes lehetek?

Jelenleg a duolingo-t nyúzom de az nem elég...


2017. szept. 29. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a Duolingo "kész", akkor ajánlom a ReadLang nevű programot. Sajnos ez webes, offline nem működik, de szerintem a legjobb eszköz szókincsfejlesztésre.


Az a lényege, hogy az olvasott szövegben lefordítja, amit nem értesz, aztán a végén gyakorolhatod az új szavakat szókártyákon - de nem csak a szó van ott, hanem a szövegkörnyezet is. A fordítás persze nem tökéletes, mert a google translate-et használja, de engedi kézzel átjavítani a hibás fordítást utólag, persze ez plusz munka.


Itt találod: [link]

2017. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez a Studio D-s módszer?
2017. szept. 29. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Konkrétan erre a könyvre nem tudok mit mondani, mert nem ismerem sajnos. De általában, ha egyedül akarsz nyelvet tanulni, szerintem jobban jársz a különböző interneten található programokkal, mert itt mégiscsak van valami "reszponzivitás": nincs tanárod, aki kijavítson, de azért a program kijavít, ha nem is olyan jó, mint egy tanár. A könyvben - ha van is megoldókulcs - jóval macerásabb ugyanez. De ez csak az én véleményem, lehet, hogy egy nagyon jól összeállított könyv még többet segít, és lehet, hogy ez a könyv olyan jól össze van állítva, és az is lehet, hogy nem így van.

2017. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!