Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az lehetséges hogy bármelyik...

Az lehetséges hogy bármelyik újlatin nyelvet jobban megtanulom 1 év alatt mint a germán nyelveket 10-15 év alatt?

Figyelt kérdés
Mióta iskolába járok angolt tanulok és a mai napig érzem h hiába magántanárok nem tudom jól megtanulni. Ugyanígy vagyok a némettel is. Sajnos középiskolában a választható nyelv is csak orosz vagy német volt. De valahogy egyáltalán nem mennek. Ellentétben másfél év alatt B2 nyelvvizsgám lett spanyolból és most olaszból alapfok 1 év alatt. Egyszerűen valahogy jobban megy. Ennek lehet bármi oka? Létezik h nem áll át az agyam egyszerűen a germán nyelvekre?

2017. okt. 26. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Amennyiben jobban élvezed a tanulását egy nyelvnek, egyértelműen gyorsabban is fogsz vele haladni.
2017. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Az angol is latin nyelv :D

Egyébként meg minél több nyelvet tanultál már (akkor is ha nem vagy belőle profi, és nem megy olyan jól) sokkal könnyebb egy újabbat megtanulni.

Meg gondolom, idősebb is vagy, máshogy tanulsz. Ha nem iskolában tanulod, akkor nem stresszel az osztályzás, nem veszi el a kedved egy bunkó tanár.

2017. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Bizony könnyen lehet.
2017. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"nem veszi el a kedved egy bunkó tanár"


Ebben nagyon igazad van.

2017. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem voltak tulajdonképp rossz tanáraim. De az angol nyelvvizsgám is kínkeservesen lett meg. Egyszerűen nem is vonz de hát nem lehetett mást tanulni. Német tanárom is kedves aranyos nő volt. Mégis annyira nehéz volt végig. Spanyolt előszőr ismerőssel később nyelviskolában tanultam és végig élveztem. Már csak azt is h sokkal jobban pörgősebb volt és jobban is tetszett. Igen lehet az osztályzás és a negatív élmények ezáltal befolyásoltak. 20 éves vagyok amúgy.
2017. okt. 26. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Az olaszt is a spanyolt egyebkent is sokkal konnyebbnek mondjak, mint pl. A nemetet.

Ha elvezettel tanulod egyertelmuen jobban megy.

2017. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nem latin nyelv, hanem a germán nyelvcsaládba tartozik a némettel együtt. És igen, van ilyen. Nekem is a német volt az első tanult nyelvem, vért izzadtam, el is könyveltem magam, mint nyelvérzékkel nem rendelkezőt. Aztán általános iskola hatodiktól tanultam mellé franciát, ragadt rám, nyolcadikos koromra folyékonyan beszéltem. Az olaszt egy év alatt tanultam meg huszonnégy éves koromban olyan szintre, hogy a Rigó utcában 90 % fölötti középfokú C nyelvvizsgát tettem, egy rövidebb beszélgetés alatt olaszok is azt hitték, hogy én is olasz vagyok (hosszabb beszélgetéskor már óhatatlanul becsúszik egy-két hiba vagy rossz kiejtés). 33 voltam, amikor megismertem a férjem, aki spanyol anyanyelvű, kb. 6 hónap elteltével spanyolul is már elég jól beszéltem, ma már szinte anyanyelvi szinten, mondjuk ez utóbbinál rengeteget segít, h nyelvterületen élek. Angolul húsz évesen kezdtem tanulni, de azóta is sajnos sok nehézségem van vele, pedig sokat kell használnom.

Egy volt kolléganőm olasz sráchoz ment férjhez, a lány világ életében németes volt, kiválóan beszéli, angolul is nagyon könnyen tanult, viszont az olasszal rengeteget szenved, mai napig nem igazán jól beszéli.

Szóval: igen, van ilyen, hogy bizonyos struktúrájú nyelvek jobban ragadnak egy adott személyre, mások meg kevésbé.

Amúgy a latin nyelvek semmivel sem könnyebbek, mint a germánok (sőt, megkockáztatom, hogy az igeragozás még talán bonyolultabb is, főleg a spanyolban), hanem az a helyzet, hogy valakire ez, valakire az ragad jobban.

2017. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor azért megnyugodtam h nem egy elcsesz**t alak vagyok. Köszönöm a válaszokat!!!
2017. nov. 6. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Az angol csak elvileg germán. Vagyis 1000 év alatt már rég ellatinosodott.
2017. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy nyelv nem attól lesz latin, h sok latin eredetű szót használ, hanem hogy a nyelv alapjai a latinból erednek. Az angol nyelvtani alapjainak nem sok köze can a latinhoz; az esetleges nyelvtani hasonlóságok onnan erednek, hogy mindkettő indoeurópai nyelv, de ez pl a szláv nyelvekre is igaz. Szóval az angol germán eredetű nyelv volt és marad, a nyelv alapjai nem tudnak átváltozni latinná.
2017. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!