Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy Spanyolország a közel 800 éves arab (mór) uralom ellenére igazi újlatin ország maradt?

Figyelt kérdés
A nyelvükbe viszonylag kevés arab szó került csak be (legalábbis ahhoz képest kevés), megmaradt a latinos hangzás mind a nyelv, mind a zene esetében. Én úgy gondolnám, hogy ilyen hosszú idegen uralom mélyebb nyomot kellene hogy hagyjon egy nemzeten.

2012. júl. 21. 00:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor még nem egységes Spanyolorszag volt, hanem kiralysagok az Ibériai-félszigeten, amelyek csak joval késobb egyesultek. Es nem a félsziget egész teruletén volt arab uralom, nem is mindig azonos teruleteken.
2012. júl. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erről annak idején írtam egy cikket a Nyest.hu-n:

[link]


Egyébként azért – azon kívül, amit az előttem szóló helyesen mondott –, mert az arabok nagyon kevesen voltak a vulgáris latin nyelvű lakossághoz képest. Azért, mert egy megszállott országban/területen a megszállók a saját nyelvüket teszik hivatalossá, nem biztos, hogy azt a lakosság át is veszi, ehhez több feltételnek kell teljesülnie egyszerre. A Római Birodalomban az őslakosság kénytelen volt a latint megtanulni, amely később az anyanyelvévé vált, mert csak így tudott beilleszkedni a rómaiak által létrehozott társadalomba, így élvezhetette az előnyeit. A rómaiak egyébként senkire nem kényszerítették rá, hogy megtanuljon latinul, a lakosság magától tanulta meg, mert így vált előnyére (az őslakosság nagy része írott nyelvvel nem rendelkező, falusi életmódot folytató törzsekből állt). Az arab megszállás idején pedig a keresztény vallású, vulgáris latint beszélő népesség összetartott, északra menekült és nem vette át az arab nyelvet.

2012. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!