Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallott szövegértés gyakorlása...

Hallott szövegértés gyakorlása hogyan célszerű?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan rossz vagyok belőle, sajnos a nyelvtanulásom során azt elbagatellizáltam elég rendesen, most meg verem a fejem a falba...

Hogyan célszerűbb? Addig hallgatni a szöveget, amíg nem értem meg, vagy először olvasni hozzá a szöveget? Van mindenféle szinthez szövegem + hanganyagom is.


2017. okt. 26. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor meghallgatni siman, szoveg olvasasa nelkul

Ha van hozza feladat ezutan megcsinalni igy latod kb mennyire ertetted meg (ahogy egyre tobbet gyakorolsz latod majd, hogy egyre tobbet megertesz elsore)

Aztan meghallgatni ujra, a szoveg olvasasaval egyutt

Es igy a feladatban eddig esetleg nemtudottakat kitolteni

Ezutan amikor meg az elejen vagy a gyakorlasnak tobbszor is meghallgathatod( de erre a 2-3meghallgatasra torekedni kellene)

Ha ugyerzed kell, szotarazhatsz is de csak a lenyeges szavakat szotarazd, a tobbire probalj rajonni

Illetve en ilyenkor meg a szavak tanulasat is ajanlanam, mert lehet az a baj, hogy nem ismersz eleg szot vagy rosszul ismered a kiejtesuket.

Milyen szintu szovegeid vannak? Fontos, hogy a megfelelo szinten kezdj. Ha magasabb mint a szinted elofordulhat, hogy nem lesz sikerelmenyed es az egesztol elmegy a kedved.

2017. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Alap és középfokú közötti, valamint középfokú szintű szövegeim vannak, illetve az 5 perc angol magazin szövegei/hanganyagai.

Az az igazság, hogy márciusban voltam olyan szinten angolból, hogy akkor kezdhettem volna az intenzív nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot, csak súlyos családi helyzet miatt abba kellett hagynom, mert túlvállaltam magam. A hallott szöveg értése akkor is mumus volt, de a többi része jól ment, csak sajnos azóta rengeteget felejtettem, szinte kezdhetek mindent előröl, és most a hallott szöveg értésére is szeretnék koncentrálni.

2017. okt. 26. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először olvasd a szöveget egyszerre a hanganyaggal, aztán előbb hanganyag, aztán szöveg, aztán próbáld a feladatot, aztán próbálhatod csak hallás után is.


Valamint gyakorolj filmekkel, Youtube videókkal, hangoskönyvekkel.

2017. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!