Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a könnyebb?

Melyik nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés

A következő évben Gimiben 2 nyelvet is kell tanulnom.

Angol mellé még kell választanom valamit.

Mi az, amit az angol mellett könnyen megtudok majd tanulni?

Választható nyelvek:

Német,Francia,Olasz



2017. okt. 26. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

attól függ hogy mi a cél: akarod bármire is használni vagy csak a kötelező rossz? ha előbbi akkor a németet vagy a franciát ajánlom, a három közül Európán belül ezek használhatók, a francia mondjuk Afrikában is sok helyen használatos. ha célod valamire használni akkor ne az elsődleges szempont legyen a nehézség, hiszen mindhárom megtanulható


ha csak kötelező rossz jelleggel akarod tanulni akkor viszont inkább az olaszt ajánlom, ha nincs több hely oda akkor német, én a franciát tartom a legnehezebbnek, az olaszt a legkönnyebbnek. olasszal maximum nyaralni tudsz viszont elmenni Olaszországba, illetve ha anyanyelvi szinten beszéled, megérted a spanyol, román, és portugál nyelveket is. ezt a nyelvet tartom a három közül a legkönnyebbnek.


remélem segítettem :)

2017. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
javítás: a német és a francia használható Európán belül, de az anyaországukon kívül is. németül nem igazán beszélnek másik földrészen
2017. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Válaszd a németet!


Ciao

2017. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az olasz a legkevésbé hasznos. A német és a francia közül választanék a helyedben.
2017. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Német.

Itt vannak a szomszédban a németek, hahó.

2017. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én a franciát tanulom az angol mellett. Franciából 5, még angolból 3 órám van hetente. Igaz én francia tagozatos vagyok.

De ha ajánlani kell, akkor én a franciát ajánlom.

Több helyen elboldogulsz vele, mint egy olasszal.

De ha vmi könnyebbet akarsz, akkor az egyértelműen olasz. Én viszonylag könnyen tanulom a franciat az angol mellett, csak a kiejtés nagyon más. Én nehezebbnek érzem kiejtésileg mint az angolt.

De amúgy valahogy így állítanék sorrendet: Francia, német, olasz.

2017. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért látszik, hogy senki nem tud olaszul és mondják neki nem hasznos ámbár baromi könnyű... ki kell hogy ábrándítsam az ilyet ugyanis nem könnyű nyelv bármennyire is egyszerű elsajátítani a kiejtést és az olvasást. Szóval a nehézségi szint nem attól függ milyen könnyű a kiejtés hanem komplexen: ebbe a nyelvtani rendszertől egészen az utolsó betűkombinációig figyelembe kell venni mindent.

Én olaszul beszélek és akkoriban angol volt mellette!

Hasznosság szempontjából teljesen mindegy, mivel az fogja meghatározni milyen nyelvterületen akarsz élni/dolgozni, nincs olyan, hogy hol vagy éppen mikor hasznos.

Ha nincs nyelvérzéked mindhárom nehéz lesz, amennyiben van mindhármat megtanulod.

2017. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!