Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol nyelvtanulásban...

Ha angol nyelvtanulásban gondjaim vannak a kiejtéssel, azt hogyan tanulhatnám meg? Valaki ismer online leckéket erre?

Figyelt kérdés
Nem találtam ehhez segéd oldalakat, ami hasznomra lenne. Sokszor szótárakba begépelek egyenként szavakat, és meghallgatom a kiejtésüket, de nagyon sokat elfelejtek ebből, sok angol nyelvű filmet nézek, amiből valamennyi kiejtés rám ragad, de nehezen megy. Alapból nem értem a logikáját, miszerint változik egy-egy mássalhangzónak a kiejtése, de nem találtam ehhez segélynyújtó oldalt, leckéket.
2017. nov. 5. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. akkor fonetikus szótárat kell keresned

2. ez pedig egy hangzás táblázat

[link]


De rá fogsz jönni,hogy ez csak kiindulásnak elég,mivel a hangok egymásra hatnak és hiába van úgy írva,kimondva nem teljesen úgy mondják, különösen akkor,ha a szó mondatban is van, mivel a körülötte lévő szavak átalakítják a kiejtését. (összeolvadás,elhagyás stb..)

2017. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

uuuuu, szerintem sokkal hasznosabb ha kiejteseket hallgatsz, mintha tobbkotetes szakirodalmat olvasol arrol, hogyan kell helyesen kiejteni valamit

erted, kocsit vezetni sem konyvbol tanulunk, hanem beulunk a volan moge es gyakoroljuk; olvashatsz ezer oldalt a vezetesrol, akkor sem leszel jobb sofor :(


emlekszem nekunk is tanitottak a fonatikai jeleket a suliba, persze mar zero maradt meg bennem, de sokkal tobbet er, ha hallgatod a kiejtest

az egyik komikus mondta (aki nagyon jol tudott utanozni mas embereket) hogy a titka az, hogy nagyon jol tud hallgatni

odafigyelve hallgatja a kiszemelt ember beszedstilusat, hanglejteset, kiejteset, stb, es a sok hallgatasnak koszonhetoen megtanulja hogyan kell kiejteni a szavakat ugy, hogy ugy tunjon mintha o lenne Sean Connery vagy Jack Nicholson.

Szerintem ne gorcsolj a fonetikai jelekre, hanem keress jutub videokat. Kismillio van, ahol mindenfele szavakat ejtenek ki szepen lassan erthetoen. Hallgasd oket es utanozd. Ne a filmektol varj segitseget, mert ha amerikai filmet nezel a tanarod meg az British angolt varja el, akkor a film semmit nem er.

Jutub "English pronunciation"

2017. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!