Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Krónikus" vizsgadrukk ellen...

"Krónikus" vizsgadrukk ellen tippek?

Figyelt kérdés

/Tudom, a kérdés nem éppen a legjobb kategóriában van/

Az a helyzet, hogy mához 2 hétre megyek nyelvvizsgázni és minél közelebb van, annál inkább azt érzem, hogy nem tudok semmit, leblokkolok majd stb. Pedig elvileg nem kéne, tanárom szerint ki van zárva, hogy én lefagyjak, simán menni fog. Én viszont lassan megőrülök, pár napon belül kétszer is elsírtam magam, ezen kívül nagyon ideges, kapkodó és ingerült is vagyok mostanában sokszor és ha órán akár csak egyetlen szó nem jut eszembe azonnal, már teljesen kétségbe vagyok esve.

Ti éltetek már meg hasonlót? Hogyan lehet ezt az iszonyatos pánikolást leküzdeni?

Előre is köszönöm a tippeket :)

17/L



2017. dec. 2. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi a konkrét problémád? Mert ebből nekem az jön le, hogy rettentően ráérsz hülyeségen aggódni. Most egy nyelvet vagy tudsz vagy nem. Ráadásul egy nyelvvizsga még nem is akkora történet, a felvételeiig, ha nem is sikerül, majd mész máskor. Mi lesz így veled egyetemen?

Borzasztóan teljesítménykényszeres lehetsz, ezzel csak tönkre fogod magad tenni....

2017. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Sajnos èrett fejjel is tanulnom kell, a szakmámból adódóan. Nem tudom megszokni a vizsgákat, vèdèseket...
2017. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy jó párszor voltam már ilyen-olyan vizsgákon, de sosem voltam ennyire ideges miatta. Talán az a baj, hogy tényleg nagyon meg akarok felelni magamnak és a tanáromnak is, nem szeretném, hogy csalódjon bennem (kb mentor-mentorált viszonyban vagyunk, nagyon kedvelem őt).

Kedves első, ráérni meg pont nem érek rá. Épp az a baj, hogy tanulás közben is előjön ez a szorongás és ez sajnos egyáltalán nem hülyeség meg vicc, hiszen koncentrálnom kéne.

2017. dec. 2. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!