Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás a vizsgadrukk...

Mi a megoldás a vizsgadrukk ellen?

Figyelt kérdés

Évek óta így van ez már, hogyha valami fontos, akkor azt elrontom. Eddig nem zavart, mert nem számítottak a jegyek, viszont ebben az évben már igen. Elhatároztam, hogy rendesen fogok tanulni, azokból amik kellenek, és ez meg is van. Ami a legfontosabb nekem, azaz a matek-fizika emeltek, és órákon mindig mennek a feladatok és értem az anyagot, és a házi is mindig sikerül.

Azonban amikor dogát írtunk, rögtön elrontom az összes feladatot, és iszonyat hülyeségeket írok. Aztán később, pár perccel óra után mindig rájövök, hogy kellett volna rendesen csinálni. Nagyon rosszul vagyok ezek után a fontos dogák után, szédülök, hányingerem van, remegek és fáj a fejem.

Nem tudom miért van ez, minden másból ami nem a szívügyem, azokból megvan a 4-es, 5-ös, mert végigtudom gondolni higgadtan és nyugodtan a dolgokat. De matekból és fizikából dogáknál meg folyamatosan kapkodok, összecsapok mindent és gyökérségeket csinálok. Nagyon rossz, mert folyamatosan magamat ostorozom ezek miatt, már az összes barátom kivan, hogy folyton csak magamat szidom.

Egyszerűen nem értem miért van ez, mit lehetne ez ellen tenni?


2015. szept. 27. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Megfelelő felkészültség és mondogasd, hogy jól megoldom, higgadt vagyok, sikerülni fog.
2015. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Oldjál meg mennél több példát. Gyakoroljál. Az én időmben volt olyan "Feladatgyűjtemény matematikából" ( fizikából ) Én abból gyakoroltam. És ahogy "feljöttem" ezekből a tárgyakból, tiszta kitűnő lettem minden másból is, mert nem vitte el az időmet ez a 2 tárgy. A leckét már a suliban az órán megcsináltam...A mai napig matekozik, pl. a gyakori kérdéseket megválaszolom, érettségi feladatokat megoldom, stb. Mércének is jó...
2015. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!