Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagy szókinccsel, és jó...

Nagy szókinccsel, és jó nyelvtannal mennyi esélyem lenne Telc nyelvvizsgán németből?

Figyelt kérdés
Február körül megpróbálnám Németből a középfokú nyelvvizsgát. Szókincs szerintem megvan, nyelvtant mindig is szerettem, viszont a hallgatás és a beszélés nem nagyon megy.

2017. dec. 3. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Addig még elég sok idő van. Ha innentől kezdve minden nap megnézel egy min. 10 perces videót az nagyon sokat fog dobni a hallgatásodon. Pl. Esténként, vacsora mellé stb. Én azt szoktam csinálni, hogy amit a youtube-on egyébként megnéznék, azt megpróbálom először németül megkeresni. Ha érdekel valamilyen téma: játékok, szépségápolás, filozófia, hírek stb.. akkor azokban nagy valószínűséggel találsz német tartalmat. A másik nyerő dolog, ha megkedvelsz egy német youtubert/csatornát, akinek a videóit folyamatosan követed, így egy idő után nem tanulás, hanem szórakozás lesz az egész.
2017. dec. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!