Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri Nyelvielokeszitos...

Megéri Nyelvielokeszitos osztalyba menni?

Figyelt kérdés

Tehat 1 evvel tobb gimis ev

Ugye 0.ban csak angolom van szintee

Aztan 9.ben meg mar megint minden tantárgy

Meglehet ezt szokni?


2017. dec. 3. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. A nyelvi előkészítő évfolyamot eredetileg a kéttannyelvű gimikben vezették be, ott az volt a célja, hogy felhozzanak az adott nyelvből megfelelő szintre ahhoz, hogy a következő évtől a tantárgyak nagy részét már azon a nyelven tudd tanulni. Ha nem kéttannyelvű az iskola, akkor teljesen felesleges parasztvakítás.
2017. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút megéri.

Nézd, egyrészt az, hogy tanulsz, sosem felesleges, kiváltképp, ha idegen nyelvről van szó. Hidd el, a későbbiekben, munka, család miegyéb mellett nem sok lehetőséged lesz ilyen intenzíven nyelvet tanulni, főleg ingyen. Ráadásul ott van az a plusz egy év, ami a pályaválasztás előtt sokat fog érni. Nagyon sokan kezdenek el úgy egyetemen/OKJ-n tanulni, hogy igazából ötletük sincs, mivel szeretnének foglalkozni, és sokat nem adnának azért, hogy plusz egy évig még valami értelmeset csináljanak.

Sokan oda meg vissza vannak azzal, hogy de így egy évvel tovább vagy gimiben, annyival később kezded el a szakmát/egyetemet, annál később kezdesz el majd dolgozni... és? Van, aki egyetem előtt is kihagy pár évet, esetleg csinál még egy második diplomát is, arról nem is beszélve, ha csúszik valaki. Nem ritka az se, hogy 25+ évesen kezd el valaki dolgozni. És hidd el, később rohadtul nem fog semmit számítani, hogy most 18 vagy 19 évesen érettségiztél.

Egy szó, mint száz, tiszteletben tartom az előttem válaszoló által írtakat, de nem értek egyet vele. A lehető legjobb döntés nyelvi előkészítős képzésre menni.

2017. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!