Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megvan az angol alapfok...

Ha megvan az angol alapfok (B1) akkor mennyi idő kell kb. a középfok elsajátításához? (B2)

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
3-4 év
2017. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sanyinak ***** válasza:
72%
Attól függ, milyen intenzitással tanulod. Nekem pl nulláról középfokig fél év volt - de heti 20 órában.
2017. dec. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Így van, az intenzitástól és az eszközöktől függ. Én 1 év alatt jutottam el a felsőfokig, kb. olyan B1-es szintről. Napi szinten viszont 3-5 órát foglalkoztam a nyelvvel célirányosan, ezen kívül amit lehetett angol nyelven végeztem (pl. hírolvasás, filmnézés, még a telefonom és a facebook profilom is angolra állítottam). Illetve a nyelvvizsga előtti 3 hónapban külön tanárhoz is jártam aki célirányosan készített fel a nyelvvizsgára és főleg a nyelvtanom kellett feltornázni.
2017. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Normál, kényelmes tempóban 1 év. Az első válasz ritka nagy ökörség. Annyi idő nulláról az erős középfok, vagy akár felső.
2017. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4-5 év az átlag
2017. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
5-ös, olvastad te a kérdést? Nem úgy szólt, hogy mennyi idő egy egyetem elvégzése!
2017. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Teljesen relatív. Mindenki más tempóban halad egy nyelv tanulásánál.

Én 12 évig tanultam németet, azután az angol középfok nekem 2 hónap volt. Sokkal jobban értettem és átláttam a nyelvtant. De aki velem úgy szint tanult németet évig, mégsem tudta olyan gyorsan elsajátítani az angolt.

2017. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!