Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni? Motivációra...

Tudnátok segíteni? Motivációra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

A diplomámhoz szükséges lenne a nyelvvizsga, és szeretnék is angolul tudni, viszont sajnos iszonyatosan lusta vagyok nekiállni.

Áprilisban mentem volna nyelvvizsgázni, februárig jártam tanfolyamra (súlyos családi gondok miatt kellett abbahagynom), azóta semmit sem tanultam, sokat is felejtettem. Most értem arra a szintre, hogy ismét tudok vele foglalkozni.

Mivel az egyik legfőbb motivációm az volt, hogy időben kézhez kapjam a diplomámat, ami nem történt meg, így ez kilőve.

A másik, hogy tudjak kommunikálni angolul. Jártam Angliában a nyáron,de ott sokszor leblokkoltam, ezért teljesen úgy érzem, hogy képtelen vagyok megtanulni a nyelvet, felesleges is küszködnöm... Az ottani kudarcok nagyon elvették a maradék kedvemet is a tanulás folytatására.


Januárban ismét nekiállok a tanulásnak,de semmi kedvem és motivációm hozzá. Mondanátok pár biztató szót, hogy át tudjam magam küzdeni az akadályokon?


2017. dec. 30. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hogy ha át tudtál vészelni akármilyen súlyos családi gondot, akkor a nyelvvizsga neked pofonegyszerű lesz. Ha erre most képes leszel megtérül az összes diplomába fektetett energiád! Hajrá, hajrá, tudom, hogy sikerülni fog!
2017. dec. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Menni fog! Rengeteg embernek sikerült, te sem vagy bénább, ez biztos :) Én is kétségbe voltam esve egy második nyelvvizsga miatt, diplomához (ami a mesterszakhoz) kellett, az első nyelvvizsgának a szóbeli részén megbuktam, de egy hónap múlva simán átmentem egy másik nyelvvizsgán :) Fel a fejjel, hajrá!

Azt tanácsolom egyébként, hogy nézz sok filmet angolul, de felirat nélkül. A felirat elvonja a figyelmed, és míg a nyelvtanod fejlesztheti a beszédkészséged úgy fog a legjobban fejlődni, ha olyan szituációban vagy, mint külföldön - azaz idegen nyelvi környezetben, felirat nélkül :), ahol kénytelen vagy úgy odafigyelni arra, amit a másik mond, hogy nincs semmi támpontod, és a cél, hogy minél többet megérts. Ezzel együtt a sajá beszédkészséged is javulni fog. Én is így csináltam anno :) Ne zavarjon, ha nem érted először a dolgok nagy részét, csak nézd tovább, és hozzászokik a füled meg az agyad :) És még egy tanács: ha angolul beszélnél, ne magyar gondolatokat próbálj meg angolra fordítani magadban, hanem 'alapból angolul gondolkozz' :) Nem baj, ha faék egyszerűségű mondatokat mondasz először, majd fejlődni fog.

Hajrá még egyszer!

2017. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják, az angol az egyik legkönnyebb nyelv, úgyhogy biztosan menni fog, emberek milliói tanultak már meg angolul.

Szerintem az egy nagy motiváció, hogy az angol az, amit tényleg használni fogsz és ami tényleg kell és a hasznodra fog válni. Látod, kell a diplomához, a legtöbb munkához is kell, de ha nem is kell, előny.

Én 9 éve tanulok angolul és még csak alapfokon vagyok. Ez hosszú történet, a lényeg az, hogy iskolában kezdtem el, amikor még kicsi voltam, azt sem tudtam miért tanuljuk vagy hogy mi ez, a tanárom is rossz volt. 3 éve viszont tényleg tanulok angolul, megszerettem a nyelvet és sokat fejlődtem. Már nem csak az iskolában tanulom, hanem itthon, magamtól is szívesen tanulom.

Ma már, főleg az angolhoz annyi segédlet van. Egy csomó könyv, internetes oldal, 5 perc angol újság, appok, nyelvtanfolyam.

A kommunikáció még nekem sem az erősségem, így abban nem tudok annyira tanácsot adni, azt sem tudom milyen szinten vagy, de szerintem nézz angol filmeket, videókat, illetve próbálj megfogalmazni dolgokat angolul, olvass angol cikkeket, rövid könyveket. Én szoktam olyat csinálni, hogyha mondok valamit, akkor elgondolkozom azon, hogy az hogy van angolul.

Menni fog, ne aggódj! Határozd el, hogy csakazértis megcsinálod, utána nagyon büszke leszel magadra, ha sikerül és ott tartod a kezedben a nyelvvizsgát és a diplomát is. Sok sikert!

2017. dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, talán annyira nem lesz lehetetlen megtanulni azt a fránya nyelvet! :-)
2018. jan. 1. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!