Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy lengyel mennyire érti az...

Egy lengyel mennyire érti az orosz nyelvet?

Figyelt kérdés
Természetesen az "átlag" lengyelekre gondolok.

2017. dec. 31. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2018. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A barátom lengyel. Ő Częstochowa-ból származik és csak pár szót tud oroszul, viszont a szlovákot és a csehet nagyjából megérti. Aki pl Olsztyn és közeléből származik tehát a keleti határ az inkább megérti ag oroszt.

A legtöbb lengyel akit ismerek nem tud más nyelvet a lengyelen kívűl.

2018. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11: Igen, én is ezt a videót nézegettem :-) Elég érdekes... Mindegy, úgy döntöttem, mindkét nyelvet csinálom. Egyelőre az orosz áll nyerésre - azokat a szavakat legalább ki tudom mondani. :-) De a lengyel is versenyben van még :-) Az meg azért, mert vicces és ha elfogadja az app a kiejtésemet, öröm van :-D
2018. jan. 22. 12:35
 14/16 A kérdező kommentje:
12: Igen, ismerősöm a nyugati határhoz közel született. Én meg azt hittem, a fiatal lengyelek szinte mind beszélnek angolul/németül.
2018. jan. 22. 12:37
 15/16 Ediii123 válasza:
100%
Buszter nevü felhasználó. Te tudsz lengyelül ? Tudnál nekem segíteni nagyon fontos volna köszi
2018. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem ez a környezettől is sokban függ. Nekem volt két lengyel évfolyam társam is at egyik értett oroszul a másik egy szót se. Szóval lehetnek olyanok akik sose találkoztak az orosszal és nem értik :)
2021. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!