Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhat én meg folyéko...

HC Liza kérdése:

Hogyan tanulhat én meg folyékonyan beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Persze járok angolra mivel még suliba járok. Az alapok megvannak.

De olyan szinten szeretném hogy értsem egy angol ember beszédét, mondjuk filmbe, vagy zenébe.

Pl: Ilyán kártya vagy valamilyen weboldal.



2018. jan. 6. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először tanulj meg magyarul.
2018. jan. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
16%

Elsőnek: Te meg tanulj humort! Csak viccből írta...


Kérdezőnek: Duolingo-t ismered? Van már telefonos applikációja is. Bár nem tudom hanyas szintig megy el.

Illetve ha szereted a zenéket, akkor fordíts dalszövegeket és akár meg is tanulhatod. Vagy én pl barátnőm unszolására angolul kezdtem el képregényeket olvasni. Az elején még feszt szótáraztam, azóta csak akkor, ha olyan környezet van, amiben nem vagyok jártas. Ha pedig már kicsit magabiztosabbnak érzed magad, akkor nézz angol filmeket/sorozatokat angol felirattal.

Utána meg látod mikor jöhet az angol könyv és az angol film :)

Vagy én azt csináltam, hogy megnéztem egy filmet magyar felirattal, utána pedig csak simán angol szinkronosan. Ez tök jó, csak időigényes.

2018. jan. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm! Ez nagyon nagy segítség. (Ezt nem cinikusan mondom, tényleg nagyon jó ötleteket adtál)
2018. jan. 6. 14:03
 4/4 anonim válasza:

Nagyon szívesen! Hidd el én anno hiába tanultam 7 évig angolt, nem ért semmit, aztán a gimiben felfejlődtem (köszönhetően a tanáromnak is) és mert próbálkoztam, és ha nekem sikerült, akkor tuti neked is fog! :) Bár őszintén a britt akcentust még mindig nem értem teljesen.

Ja és ha igazán gyakorolni szeretnél akkor York-i, Yorkshire-i akcentus! Nyáron beszélgettem pár onnan jövővel és főleg a yorkiak... először azt hittem valami bajuk van, hogy nem tudnak rendesen beszelni :"D aztán kiderült, hogy az 'csak' az akcentusuk.

2018. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!